Коли вимикають світло в Україні: як обігріти квартиру без газу та електроенергії – прості та дієві поради

Через обстріли інфраструктури в Україні практикують тривалі відключення світла. Експерти поділились способами обігріву квартири, які допоможуть не замерзнути взимку

На відміну від приватних будинків, де часто є пічне опалення, власники квартир під час вимкнення електроенергії страждають через зимові морози. Втім, квартиру обігріти можна не лише газом й електроенергією. Основне джерело тепла в будь-якому домі – вогонь, проте у квартирі з цією стихією потрібно поводитись обережніше. Експерти поділились чотирма способами зігрітись під час блекауту в Україні.

Спосіб перший. Свічковий обігрівач

Яким дивним би вам не здавався цей спосіб, саме свічки можуть стати основним джерелом тепла у квартирі під час вимкнення електроенергії. Для того, аби зігрітись, закрийтесь у найменшій кімнаті, та зробіть свічковий обігрівач.

Так вигладє свічковий обігрівач
Так вигладє свічковий обігрівач
  • Візьміть три горщики різних розмірів – бажано залізні. Вкладіть їх один в одного та з’єднайте металевою гайкою з шайбами.
  • Під горщик потрібно викласти декілька цеглин і між ними поставити свічку. Запаліть та зверху, на цеглини, поставте горщики. Пам’ятайте, що горщики з глини погано проводять тепло, тому надавайте перевагу саме залізу.

Спосіб другий. Чайні свічки

Так вигладє міні обігрівач зі свічок та жестяних банок
Так вигладє міні обігрівач зі свічок та жестяних банок

Цю конструкцію зробити простіше, ніж попередню, проте грітиме вона також довго та дієво. Отож, слідуйте наступним інструкціям:

  • Знайдіть три бляшанки, одна з яких буде великою, а декілька інших – маленькими. Крім того, потрібно зробити обрізки жерстяної банки – це можна зробити ножицями. Будьте обережними й не пораньте руки;
  • З найменшої бляшанки потрібно вирізати так званий піддон, а з обрізків, які ви щойно зробили, потрібно сконструювати підставку під свічку й помістити її в піддон. Закріпіть у підставці свічку;
  • Для другої бляшанки маленького розміру сконструюйте ніжки довжиною 12 сантиметрів. Зробити їх можна зі смужок жерсті, яку ви нарізали;
  • Вставте одну банку в іншу, а в піддон налийте трішки води. Запаліть свічку й накрийте її іншою банкою – більшою. Такий обігрівач здатен давати тепло декілька годин.

Спосіб третій. Газовий пальник

Туристичні газові балони
Туристичні газові балони

Хоча багато українців замовляють невеличкий похідний газовий балон для приготування їжі та чаю, він також добре обігріває маленьку за розміром кімнату. Головне правило обігріву під час відсутності електроенергії – це перебування у найменшій за розміром кімнаті.

Поставте газовий пальник на безпечній відстані від легкозаймистих речей та уважно стежте за балоном. Зауважте, що його не можна залишати без нагляду.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини