Надлишковий догляд і неправильне підживлення: часті помилки, через які розсада огірків погано росте

Огірки — улюблена городина всіх українців. Недарма ж навіть у нашій країні їм стоїть цілий пам'ятник! Як правильно доглядати за плодами та яких помилок краще уникати?

Україна здавна славилася своїми врожаями і неймовірними дарами землі. Огірки ж тривалий час для наших селян були екзотикою, адже почали з’являтися у нас на теренах після Національно-визвольної війни Богдана Хмельницького, який дав грекам право на самоврядування і вони привезли з рідних земель це цікаве насіння.

Та згодом селяни настільки майстерно пристосували цю культуру до нашого клімату, що нам не було рівних у вирощуванні цієї городини.

Часті помилки, через які розсада огірків погано росте

Зараз є чимало сортів, які зможуть принести чималий врожай і вистояти негоду, але все одно без догляду, добрив та дбайливих рук, кущам вас смачними плодами не порадувати.

Перші проблеми можна собі дістати вже на етапі вирощування розсади. Найголовніші 2 помилки, які допускають городники — це погана освітленість паростків та чимала кількість вологи. Так, дійсно, огірки дуже люблять полив, але лише на етапі, коли починають квітнути та зав’язуватися плоди.

Часті помилки, через які розсада огірків погано росте

Також молодесенькі сходи треба обов’язково провітрювати. Чимало хто накриває стаканчики з майбутніми кущиками плівкою. І на цьому етапі немає жодної помилки, якщо не забувати її 1-2 рази на день знімати, аби провітрився ґрунт та не покрився цвіллю.

Що стосується теплиць, то тут також варто налаштувати систему вентиляції так, аби не утворився грибок.

Одним з найважливіших етапів для вирощування огірків — є гартування розсади. Не потрібно молоді кущики одразу відносити на город та саджати у землю. Приблизно тиждень виставляйте кадки з паростями городини на свіже повітря на кілька годин. Поступово доходьте до етапу, коли ви зможете виставляти розсаду на всю ніч на вулицю.

Популярне

Подібні новини