Далеко не всі народні поради та способи прибирання відрізняються високою ефективністю. Втім, у більшості випадків саме вони рятують – особливо, коли інших варіантів просто немає. Багато експертів поділяють думку про те, що для профілактики ці самі народні засоби можуть сильно допомогти, коли мова йде про якісне та швидке очищення димаря в домашніх умовах.
Як очистити димохід у домашніх умовах
Для початку варто розібратись з іншим популярним питанням, що бентежить багато власників приватного будинку – як часто потрібно чистити димохід? Якщо пічку ви топите регулярно, то позбуватись від сажі потрібно не рідше як декілька разів на рік. Димові канали в новій печі можна починати прочищати вже через півтора року інтенсивного використання опалення.
За словами експертів, критичним вважається утворення шару сажі на стінках димоходу товщиною до 3 міліметрів. За старих часів очищенням димарів займались спеціально навчені люди. Втім, сьогодні вам необов’язково користуватись їхніми послугами. Достатньо просто підкидати в пічку по 3-4 жмені картопляних залишків. Можна використовувати сухі та свіжі відходи від картоплі.
Як зазначають науковці та результати експериментів, разом з продуктами горіння крохмаль, який виділяється з картоплі, буде осідати на стінках димоходу. З часом це сприятиме самостійному очищенню каналів. Такий бюджетний спосіб очищення каналів, коли немає можливості придбати спеціальний засіб, ідеально підійде для підтримання чистоти пічних труб.