Деякі господарі навіть не здогадуються про те, наскільки важливим є чисті комини. Але самі від цього залежить не лише ефективність грубки чи печі, а навіть безпека в домі. Чи знали ви, що сажа може легко займатися? А уявіть, що може статися, коли її в комині осіло дуже багато. Але навіть без настільки поганої ситуації брудний комин все ж дасть про себе знати. Причому наслідки можуть бути вже, та ви їх не помічаєте.
Погана тяга призведе до того, що частина продуктів горіння потраплятиме в будинок. А це шкідливо для здоров’я. Причому не завжди людина може зрозуміти, що чадний газ заповнив приміщення. Також забруднений комин може руйнуватися. А зрештою це призведе до витрати грошей на його відновлення.
Тож догляд за комином важливий. Але як це робити? Звісно, можна викликати сажотруса. І багато хто так і робить. Проте сьогодні не кожен може дозволити собі регулярно платити за такі послуги. До того ж у селах деколи взагалі немає таких фахівців поблизу. Доводиться або лізти на дах самостійно, або шукати інше рішення.

У магазинах зараз продають різні хімікати для очищення димоходів. Але ціни на них часом просто космічні. Та й не факт, що агресивна хімія не зашкодить димоходу особливо якщо він вже старий. Купувати можна засоби, в яких ви впевнені. Наприклад, дізналися від спеціаліста чи знайомого, який ними вже встиг скористатися. В іншому випадку краще віддати перевагу більш безпечним народним методам.
Шкаралупа волоських горіхів — просто знахідка для власників печей. Восени назбирати її — не проблема. Можна навіть у сусідів попросити, якщо своїх горіхів немає. Її треба добре просушити. А потім кидати жменю в піч кожен третій раз, коли топите. Під час горіння шкаралупа виділяє особливі речовини, які буквально розчиняють сажу на стінках димоходу.
Ще один цікавий метод — використання осикових дров. Варто щоразу додавати хоча б одне поліно. Осика під час горіння створює такий собі природний очищувач димоходу. Сажа стає м’якою та поступово відвалюється від стінок. Головне — не забувати регулярно підкидати осикові дрова до печі.

З алюмінієвими банками теж цікава історія виходить. Їх треба сплющити та кидати у вогонь десь раз на тиждень. Коли алюміній горить, він вступає в реакцію з сажею та перешкоджає її налипанню. Тільки банки мають бути чисті, без залишків фарби та пластику — це дуже важливо.