У цьому матеріалі фахівці розповіли, чому в українських будинках, на жаль, не вдасться постелити такий омріяний для багатьох ковролін, як це зазвичай прийнято робити в американських будинках.
Завжди чисте підлогове покриття в американських будинках є предметом заздрості та збентеження для багатьох українців. Незважаючи на те, що по покриттю ходять у взутті, секрет його чистоти зовсім не в чистих вулицях.
Як відомо, в Україні на початку нульових також дуже активно поширилася мода на ковролін. Але у наших будинках та квартирах цей матеріал так і не зміг прижитися, оскільки він не витримував значних навантажень: протирався та сильно збирав бруд. Крім того, якісно чистити його, так само як і килими та паласи, було надзвичайно проблематично.

Безтурботність іноземців, які не знімають взуття в будинку, має доволі практичне пояснення. Зокрема, як зазначили експерти, американський ковролін виготовляють на основі бітуму або латексу. Простіше кажучи, у переважній більшості випадків на підлогу в будинках у США кладуть своєрідний, так би мовити, “зародок асфальту”.
Звідси і виходить, що ковролін на бітумній або латексній основі не пропускає вологу та набагато легше миється, ніж звичайний ворсистий килим.
З іншого боку, ідеально чиста підлога в американських будинках є нічим іншим, як просто перебільшенням. Адже зазвичай від ходіння у взутті на ній залишаються видимі потертості та забруднення, а ідеальна картинка – всього лише для журналів.
Цікавий факт:
Роком “народження” ковроліну вважається 1950, коли Коббл – інженер з Америки – винайшов свій агрегат для поточної в’язки килимів. Ця машина могла виготовляти покриття з повторюваним дрібним узором. До появи цього винаходу килими вважалися відмінною рисою багатих людей. Тепер же ковролін – це практичне недороге підлогове покриття, відоме своєю простотою укладання та шумоізоляційними властивостями.