Потрібен мокрий рушник і сире тісто: забутий “трюк” наших мам і бабусь, який врятував не одну вечерю!

Наші мами, бабусі та прабабусі часто використовували такий лайфхак, але ми про нього вже забули. Розповідаємо, навіщо загортати сире тісто у мокрий рушник і чим це допоможе.

Сьогодні у багатьох господинь вдома стоять розумні сковорідки, вони використовують силіконові форми та мають в арсеналі так багато сучасних лайфхаків. Саме тому старі методи залишаються тільки у спогадах – здається, ніби в сучасному світі їм просто немає місця. Але техніка, коли сире тісто на хліб загортають у мокрий рушник, буде актуальна і сьогодні. Пекар Джейфрі Хамельман пояснив нюанси.

Як спекти м’який хліб

За його словами, волога тканина рушника допомагає створити особливий “клімат”, в якому дріжджі починають працювати повільніше, а глютен встигає стати еластичним. Якщо пояснити процес науково, то вода, що випаровується, допомагає підтримувати високу вологість навколо тіста. Це не дає сухій скоринці утворитись, поки тісто настоюється перед випікання.

Кулінари розповіли про цікавий спосіб спекти смачний і дуже м'який домашній хліб – простий секрет
Кулінари розповіли про цікавий спосіб спекти смачний і дуже м’який домашній хліб – простий секрет

Дослідники порівнюють такий спосіб настоювання тіста з принципом дії професійних шаф для настоювання тіста. У результаті сировина для випікання хліба майже не відрізняється одна від одної. Найчастіше такий прийом використовували у селах, де випікання хліба було традицією. Тісто загортали в тканину, яку намочили теплою водою, а потім залишали настоюватись біля печі.

Кулінари розповіли про цікавий спосіб спекти смачний і дуже м'який домашній хліб – простий секрет
Кулінари розповіли про цікавий спосіб спекти смачний і дуже м’який домашній хліб – простий секрет

Якщо говорити про міські квартири, то існує спосіб адаптувати такий лайфхак. Покладіть тісто в миску, накрийте форму вологим рушником і поставте в мікрохвильову піч разом зі склянкою окропу. Залиште тісто на такий відрізок часу, скільки йому потрібно для повноцінного “відпочинку”. В результаті м’якота хліба буде набагато ніжнішою.

Популярне

Подібні новини