Наші предки завжди керувались повір’ями та народними прикметами. Вони вірили, що мудрість старших може полегшити життя та захистити від біди. Дуже рідко наші предки сумнівались у забобонах, адже такі переконання допомагали їм впоратись із важкими життєвими ситуаціями. А ось обережність і повага до грошей і до сьогодні мають особливий сенс – не тільки магічний.
Як правильно позичати гроші
Віряни точно знають, що позичати гроші не можна перед церковними святами та під час них. У цей період заборонено назавжди та навіть на час виносити з дому речі, аби не залучити біду та бідність. У цей день можна давати тільки милостиню, але точно не позичати комусь борг. Річ у тім, що взаємодія з грошима має бути такою, аби ви не чекали повернення коштів до свого гаманця.

Крім того, існує й інша прикмета, яка дозволить залишитись при своїх грошах і не зіпсувати стосунки з друзями. Заборонено позичати гроші надвечір або вночі. Це може обернутись нещастям і чорною смугою для обох людей. Прикмета виникла через забобони про злі духи, які завжди прокидаються після заходу сонця та прагнуть принести зло й біду в життя хороших людей.

Існують і дні тижня, коли не можна ні позичати, ні брати у борг. Мова йде про понеділок, вівторок і неділю. Перші два дні “стоять” за Місяцем і Марсом. Ці холодні й агресивні небесні тіла заважають зберігати холодний розум, а тому можуть спонукати на спонтанні дії. Неділя – день, який потрібно присвятити духовним справам, а не матеріальним. В інші дні позичати не заборонено.