Якщо ви прасували сорочку, намагаючись позбутись від усіх складок, і раптом відчули неприємний аромат диму, то перейматись не потрібно – хіба що за одяг. А ось очистити праску ви зможете легко та дуже швидко.
Як очистити пригорілу праску
Від одягу доведеться позбутись, адже його вже навряд чи вдасться реанімувати. Але побутову техніку викидати не потрібно. Розв’язання проблеми лежить у вашій аптечці. Звичайна таблетка аспірину може впоратись із нагаром на підошві пристрою не гірше за дорогі спеціалізовані засоби.

Спочатку потрібно розігріти праску до середньої температури, а потім взяти пігулку пінцетом чи обернути бавовняною серветкою. Протріть забруднені ділянки підошви – кислота вступить у реакцію з нагаром і перетворить його в крихти. Вам залишиться тільки протерти поверхню м’якою тканиною, змоченою у воді.

Аспірин здатен не тільки видалити сліди нагару, але й обережно очистити пори на тефлоновому покритті праски. Ви не залишите на пристрої подряпин, на відміну від багатьох “паличок” для очищення. Крім того, аспірин є безпечним для алергіків. Після обробки праски ви можете одразу ж її використовувати – таблетки не залишають слідів на одязі.

Аби проблема з нагаром на прасці не повернулась у майбутньому, достатньо просто дотримуватись простих правил. Не перегрівайте побутову техніку, особливо якщо працюєте із синтетичними тканинами. Перед прасуванням перевіряйте налаштування температури, а після використання та остигання девайсу завжди протирайте його вологою серветкою або ганчіркою.