Здається, немає нічого зручнішого за звичну м’яку губку для миття посуду. Хіба що посудомийка, яка є далеко не у кожного. Але з думкою про губку вчені зовсім не згодні. Виявляться, що вона може нашкодити здоров’ю. І причина не в самій губці, а в тому, чим вона стає майже одразу після першого використання.
Норвезькі дослідники визначили, що мокра губка ідеально підходить для розвитку бактерій. І навіть якщо дуже сильно її видавити після миття посуду, то волога в ній все одно залишиться. Причому на губці може з’явитися більше мікробів, ніж людей на планеті. Зокрема, сальмонела та кишкова паличка.

Волога, тепло та залишки їжі між волокнами стають чудовим середовищем для цих мікроорганізмів. Тому з часом їх стає тільки більше. А це підвищує ризики. То, може, якось обробляти губку після кожного застосування? Це ж можна зробити за допомогою мікрохвильовки або кип’ятку. Але жоден варіант не допоможе.
Почнемо з мікрохвильовки. Вона “оброблятиме” губку нерівномірно. Тобто десь бактерії все одно залишаться, а свою популяцію вони відновлюють швидко. То просто тримати губку довше? Теж поганий варіант, бо поки в одних місцях бактерії все ще залишаться живими, в інших губка вже почне плавитися.

А що з окропом не так? Причина рівно та ж: неможливість знищити абсолютно всі бактерії. І, знову ж, мікроби швидко відновлять популяцію. Тим паче, що ви ще й губку підігрієте, а в таких умовах їм буде особливо добре та комфортно. Тож від губок варто відмовитися повністю. Але як тоді мити посуд?
Науковці пропонують використовувати спеціальні щітки. Їхні ворсинки швидко висихають, а без вологи мікробам не вижити. До того ж у щіток є ручка, а тому вам менше доведеться контактувати з брудом, що дуже гігієнічно та зручно. Але якщо без губок ніяк, то варто хоча б змінювати їх щотижня.