Якщо хочеться зробити красиве і практичне підлогове покриття за помірну ціну, то що краще обрати? Зазвичай перевагу віддають ламінату. Це непогане рішення, але далеко не найбільш сучасне та досконале. А ще у нього є недоліки. Тож сьогодні все частіше обирають інженерну дошку. Але ви можете з нами не погодитися, бо ми ж зазначили про дешевший варіант, а така дошка коштує дорожче. Проте все не так очевидно.
Щоб зрозуміти це, потрібно подивитися на структуру обох матеріалів. І перший, і другий є багатошаровим. Та які саме там шари? У ламінату основа зроблена з плити HDF. Це пресовані деревні волокна. Знизу є підкладка, а зверху знаходиться декоративний (імітація дерева чи каменю) та захисний шар (плівка). А ось в інженерній дошці середній та нижній шар зроблені з фанери чи переклеєної деревини, а верхній — з дерева.

Це означає, що пошкоджений ламінат неможливо відреставрувати. Звісно, якимись хитрощами можна замаскувати дефекти, але повністю їх виправити — ні. Інженерна дошка — інша справа. Оскільки зверху є масив дерева (у більшості випадків цінні породи, як дуб, ясен чи горіх), то її можна шліфувати (до 3-5 разів) та лакувати. Завдяки цьому інженерна дошка може слугувати понад 50 років, коли ламінат близько 10-20.
Тобто якщо захисна плівка, а тим паче декоративний шар на ламінаті зноситься, то доведеться міняти підлогу. Навіть заміна кількох елементів — це дорого, бо треба знайти ідеально відповідну модель, і найняти майстра, який все гарно зробить. За весь час експлуатації набіжить чимала сума. З інженерною дошкою простіше. Та й за бажанням можна скористатися спеціальними маслами чи морилками, щоб змінити її вигляд.