Стоматологи радять змінювати зубні щітки раз на 3 місяці – і це правильно. Втім, викидати на смітник їх не потрібно. Те, що здається нам сміттям, насправді може бути секретною зброєю проти стійких плям. Виробники засобів для очищення приховують такий лайфхак, але одна щітка здатна замінити десятки йоржиків і губок для миття. Просто перетворіть її на ефективний інструмент для прибирання.
Способи використання старих щіток
Стара зубна щітка буде безпечнішою за побутову хімію. Та проблема полягає в тому, що найчастіше такий багатофункціональний інструмент ми використовуємо тільки для зубів. Та щетина щітки розроблена спеціально для делікатної поверхні, а тому ідеально підійде для видалення бруду з вузьких щілин. Перед використанням замочіть щітки в окропі зі столовою ложкою соди від бактерій.

Отже, спершу потрібно відрізати ручку щітки за допомогою ножиць, залишивши до верхівки 3-4 сантиметри. Це допоможе зробити інструмент компактним для доступу до важкодоступних місць у вашому будинку. Для очищення решітки вентиляції щітку потрібно зігнути під кутом 45 градусів, аби дістатись до пилу у вигинах. До слова, важливо призначити кожній щітці свій “профіль”.

Для кухонної щітки змішайте харчову соду з водою до стану пасти та використовуйте для очищення швів плитки, ручок плити та мікрохвильовки. Щітку для сантехніки потрібно змочити в оцті та обробити нею стики кранів, зливні отвори чи, наприклад, гумові прокладки на пральній машині. Щітку для текстилю потрібно змастити мийним засобом і використовувати для видалення плям на одязі.