До 80 кВт у місяць: ці 6 побутових приладів “зжирають” електроенергію, а ми цього й не помічаємо

Найбільше на рахунки за електроенергію впливають звичні усім телевізор та компʼютер - вони займають 28% від електрики. Та насправді це не єдина техніка, яка "зжирає" електроенергію.

Комп’ютер, якщо використовувати його щодня протягом 5 годин, витрачатиме до 20 кВт год на місяць.

Також варто зважати на те, що у потужних геймерських компʼютерів і великих телевізорів споживання електрики може бути навіть більшим – до 80 та 30 кВт•год відповідно.

Але крім комп’ютерів та телевізорів, є ще чотири побутові прилади, які теж “з’їдають” багато електрики, хоча ми не завжди це помічаємо.

Експерти розповіли, як швидко очистити ноутбук скотчем
Які прилади “зжирають” електроенергію

Холодильник – від 30 до 60 кВт·год на місяць. Холодильник працює цілодобово, тому його споживання електроенергії значне. Стандартний двокамерний холодильник витрачає приблизно 30–40 кВт·год на місяць, а якщо модель стара або має функцію No Frost, то цей показник може досягати 60 кВт·год.

Пральна машина – до 50 кВт·год на місяць. Пральна машина споживає електроенергію переважно для нагріву води, що є найбільш енерговитратним процесом. За місяць використання вона може витрачати 30–50 кВт·год, залежно від частоти прання і температурного режиму.

Електрочайник – до 30 кВт·год на місяць. Електрочайник – один із найпотужніших приладів у квартирі. Середнє споживання електрики може досягати 20–30 кВт·год на місяць, якщо ви користуєтесь ним регулярно.

Фен – до 15 кВт·год на місяць. Фен не працює постійно, але він має високу потужність (від 1200 до 2200 Вт), тому за 10–15 хвилин використання може витрачати 0,3–0,5 кВт·год. Якщо сушити волосся кожного дня, це може додати до 10–15 кВт·год до місячного рахунку за електроенергію.

Які прилади "зжирають" електроенергію

Деякі побутові прилади, навіть якщо вони здаються невинними, можуть істотно збільшувати витрати електроенергії. Комп’ютери, телевізори, холодильники, пральні машини, електрочайники та фени  саме вони найчастіше “з’їдають” електроенергію непомітно для нас.

Щоб зменшити рахунки за світло, варто уважно стежити за режимом їх використання, обирати енергоефективні моделі та дотримуватися простих правил економії. Це не лише допоможе заощадити кошти, а й зробить ваш дім більш екологічним.

Популярне

Подібні новини