Картопля — це основа раціону у більшості українських сімей. Але після приготування страв із неї залишається багато лушпиння. І його точно не варто просто викидати, адже картопляні шкірки можна використовувати з користю для господарства. Наприклад, в приватному будинку їх можна використовувати для очищення печі або груби та димоходу від сажі. Для цього їх треба загорнути в газету та кинути в піч, поки спалюєте там дрова. Звісно, з дуже складними забрудненнями цей метод не впорається. А для помірних він підходить добре та дозволяє економити чимало грошей.
Також картопляні шкірки чудово підходять для прибирання. Якщо у вас брудна плита, то потрібно гарненько потерти забруднення внутрішньою стороною лушпиння, наче губкою. Після цього залишиться лише промити все водою та протерти сухою ганчіркою. Таким же методом можна почистити старі решітки з духовки та забруднену кухонну мийку.

У городі картопляне лушпиння стане добривом. Його можна закопати у грядки або додати у компост. Шкірки швидко перегниватимуть та віддаватимуть в ґрунт калій і фосфор — мікроелементи, які треба для формування коренеплодів та врожаю решти культур. Особливо корисні вони для помідорів, перцю та огірків. А ще їх не люблять деякі шкідники, тому картопляне лушпиння можна використовувати, як мульчу навколо деяких рослин та ягідних кущів.
Якщо у вас є ваза з вузькою горловиною, яку ви ніяк не можете помити, тоді візьміть нарізані шкірки та подрібнену яєчну шкаралупу. Наповніть ними вазу приблизно на 60-70% об’єму та долийте майже доверху гарячої води. Після цього закрийте горловину та добряче кілька разів потрусіть вазу. Залишиться тільки викинути шкаралупи та шкірки (можна кинути в компост) і промити вазу чистою водою.