Лише 1 хвилина і пробки в димарі як не було: відновлюю тягу в печі після зими елементарно і без зайвого диму

Ваша піч не хоче нормально розтоплюватися, а в будинку при цьому відчувається дим? Це поширена проблема. І щоб впоратися з нею, потрібно скористатися одним лайфхаком від майстрів з чищення димоходів.

Чому при спробі затопити піч дим іноді починає йти в кімнату? При цьому димар може бути чистим та з відкритою заслінкою. Причина у фізиці: дим рухається туди, де нижчий тиск. А це залежить від температури повітря. В домі тепліше, зверху димаря — холодніше. Тому більша частина диму спершу йтиме саме в приміщення, а лише після гарного розгоряння печі полетить на вулицю. Але до цього моменту в домі буде стояти такий запах, що особливо знаходитися в ньому не захочеться. Причому ж він ще й може осідати на різних поверхнях. Як це виправити?

Виявляється, що впоратися з цією проблемою можна буквально за кілька хвилин. Спочатку потрібно підготувати грубку. Покладіть в неї сухі газети та дрібні тріски. Заслінку димоходу необхідно не просто відкрити, а витягнути повністю. Після цього візьміть щілинну насадку для будівельного фена й направляйте гаряче повітря саме у цей відкритий отвір. Прогрівати так потрібно близько хвилини. Тепло від фена підійматиметься догори, прогріваючи димохід. Після цього треба розпалити газети та знову увімкнути фен. Вогонь дуже швидко розгориться.

Після цього можна повертати заслінку на місце (але не закривати) та докладати дрова, оскільки диму в домі не з’явиться. Але варто зауважити, що цей лайфхак працює виключно з будівельним феном. Він може бути навіть найдешевшим, але саме будівельним. Чому не побутовий? Просто він не має такої потужності. Тож навіть якщо витратите значно більше часу, дуючи в щілину ним, аналогічного ефекту не отримаєте. Купити собі дешевий будівельний фен — це завжди корисно, бо в побуті він знадобиться не лише для розтоплювання пічки.

Популярне

Подібні новини