Чоловік уже 20 років робить так – і кліщі на весняній риболовлі його не дістають: цінні поради рибалкам

Навесні та влітку прокидаються не лише риба та природа, а й кліщі. Тому досвідчені рибалки вирішили розповісти, як уникнути укусу цих комах під час весняної риболовлі та не зіпсувати собі настрій.

Як відомо, кліщі є переносниками різних захворювань. Так, наприклад, вони здатні заражати людей хворобою Лайма або енцефалітом. Їхній укус може мати навіть летальні наслідки, у зв’язку з цим особливо важливо подбати про захист.

Зокрема, на риболовлю необхідно правильно одягатися. Краще обирати світлий та щільно прилягаючий одяг, оскільки на світлих тканинах легше помітити кліщів. А якщо одяг щільно сидить, паразити не зможуть пробратися під нього й вкусити вас. Сорочки варто брати з довгими рукавами, а штани – обов’язково заправляти в шкарпетки. Не слід забувати і про головний убір, адже кліщі часто падають на людину з гілок дерев або кущів.

Також перед риболовлею рекомендується обробити одяг за допомогою спеціальних репелентів, які містять діетилтолуамід (DEET) або пікаридин. Такі засоби здатні чудово відлякувати не лише кліщів, а й інших надокучливих комах. Окрім того, у магазинах на сьогодні також існують й інші препарати, які допоможуть ефективно захистити одяг і тіло на тривалий час.

Рибалки розповіли, як уникнути укусу кліщів на весняній риболовлі
Рибалки розповіли, як уникнути укусу кліщів на весняній риболовлі

Обираючи місце для риболовлі, варто уникати високої трави, чагарників та заростів. Пересуватись краще лише протоптаними стежками. Під час перебування на природі рибалки радять періодично перевіряти себе на наявність кліщів та уважно оглядати одяг, особливо шви й складки.

Після повернення додому слід ще раз уважно оглянути себе. Якщо раптом виявили кліща – його необхідно негайно видалити за допомогою пінцета з тонкими кінчиками. Для цього кінці варто підвести якомога ближче до шкіри, захопити кліща та обережно витягнути, намагаючись не пошкодити його тіло. Місце укусу радять обробити антисептиком. Якщо ж тіло паразита розірвалося, і голова залишилася в шкірі – потрібно звернутися до лікаря. Він швидко й безпечно видалить залишки кліща.

Якщо протягом кількох тижнів після укусу не з’явилися такі симптоми, як висип, головний біль, втома чи підвищена температура – значить, ви все зробили правильно, і боятися не слід. Однак краще заздалегідь убезпечити себе, дотримуючись наведених рекомендацій.

Популярне

Подібні новини