Вже 4 раз повторюю свекрусі, а вона ніяк не запам’ятає: ось для чого треба матова та глянцева сторона фольги

Матовою чи глянцевою стороною назовні? Як краще запікати страви у фользі? Більшість людей відповідає на це питання неправильно. А різниця дійсно є. Ми розібралися у тому, як все насправді працює.

Мільйони людей використовують кухонну фольгу щоденно. Хтось в ній запікає їжу, інші — зберігають продукти, а дехто упаковує обід в дорогу. Фольга здається дуже простою. Але попри це навколо неї вже не перший рік виникає одна й та ж суперечка: то яким же боком її краще класти до їжі — глянцевим чи матовим? Чи це не має значення?

Спершу варто розібратися, а чому взагалі є дві сторони. Причина у виробництві. Фольга — це просто дуже-дуже тонкий метал. От що ви робите, коли вам треба зробити тонке тісто? Розкочуєте його качалкою. Так само із фольгою. Але для того, щоб зробити її тонкою, використовується пара величезних валів, між якими й пропускається метал.

Проблема в тому, що через дуже маленьку товщину він може порватися. Тож виробники складають два листи разом, після чого разом їх пропускають між валами. Ті сторони кожного листа, які торкалися валів, стають матовими. А протилежні залишаються глянцевими. Ось і весь секрет! Але чи отримують через це сторони різні властивості?

Кулінари пояснили, яку функцію виконують матова та блискуча сторони фольги
Кулінари пояснили, яку функцію виконують матова та блискуча сторони фольги

Якщо ви були впевнені, що ні, то змушені вас розчарувати: вони дійсно відрізняються не лише поверхнею. От глянцева сторона, наприклад, краще відбиває тепло, а матова — краще його поглинає. Саме тому люди й вирішили, що це впливає на процес приготування їжі. Тож варто розібратися, як саме все працює, щоб правильно класти фольгу.

Деякі господині для швидшого запікання продукту розміщують глянцеву сторону до продукту, а матову — назовні. Таким чином тепло ніби концентрується всередині, тому скоринка виходить рум’янішою. А якщо треба не допустити пригоряння страви (наприклад, десерту), то варто повертати до страви саме матову сторону.

Це може звучати логічно. Але є один невеликий нюанс: різниця у поглинанні та відбитті тепла обома сторонами фольги мізерна. Тобто якщо страва підгорить чи не приготується, то причина цього буде або в неточному часі запікання, або в неправильній температурі. Вплив сторони фольги на це практично неможливо виміряти.

Кулінари пояснили, яку функцію виконують матова та блискуча сторони фольги
Кулінари пояснили, яку функцію виконують матова та блискуча сторони фольги

І тим паче на цю різницю не потрібно звертати увагу, якщо потрібно просто обгорнути їжу для зберігання, загорнути бутерброд у дорогу чи прикрити щось у холодильнику. Хіба що ви маєте якісь естетичні вподобання. Но ні на смак, ні на тривалість зберігання страви глянцева або матова поверхня не вплинуть.

Популярне

Подібні новини