Багато з нас думають, що вимкнений телевізор чи комп’ютер не витрачає електроенергію. Та насправді навіть у режимі сну такі побутові прилади продовжують тихо накручувати лічильник. Одні пристрої активно витрачають ваші гроші, а деякі можуть додати всього декілька десятків зайвих гривень до місячних платежів. Хай там як, але слід розібратися, які побутові пристрої краще вимикати з розетки.
Яку техніку треба вимикати з розетки
Існує поширений міф: ніби після вимкнення телевізора пультом прилад повністю вимикається. Але насправді він просто переходить у режим очікування. Може здаватись, що в такому разі пристрій має повністю припинити споживати електроенергію. Та сучасна техніка навіть у стані очікування продовжує виконувати сотні процесів, що підтримують всі налаштування та очікують на ваші команди.

Найчастіше так роблять телевізори з функцією швидкого запуску, комп’ютери та ігрові приставки, мікрохвильові печі з електронними дисплеями. Зарядний пристрій для телефона також “з’їдає” чимало електрики. Вся ця техніка може додати до 10% до вашого рахунку за електроенергію. Найголовніше правило — не залишати побутові пристрої в режимі очікування.

Ви можете підключити телевізор, комп’ютер чи іншу техніку до подовжувача зі спеціальною кнопкою вимкнення – витягати виделку з розетки не доведеться, але живлення до техніки не йтиме. Крім того, сьогодні в магазинах можна знайти розетки з таймером — вони можуть автоматично відключати живлення техніки у заданий вами час. Наприклад, ви можете налаштувати відключення роутера вночі, коли точно ним не користуєтесь.