Прання у холодній воді сьогодні не є чимось незвичним. Багато господинь зараз обирають саме такий режим. А все тому, що цей режим економніший, екологічніший та делікатніший для одягу. Тобто одні переваги. Але лише за умови, що ви робите все правильно. Бо інакше речі не будуть чистими та доведеться все повторити. А це вже точно не про економію та делікатне прання. Тому починати потрібно з сортування речей та вибору прального засобу.
Більшість речей, які люди носять, не покриваються якимись серйозними плямами. Тому речі, що забруднені сильно, треба відкладати та прати окремо. Всі інші необхідно відсортувати за кольором: світлі до світлих, а темні до темних. Після цього можна завантажувати та запускати пралку. Але не можна наливати чи сипати у неї будь-який пральний порошок та чекати, що він все відчистить. Деякі засоби не призначені для низьких температур. То які ж обрати?

Найкраще працюють ті, які мають спеціальну позначку. Вона може бути різною. Десь пишуть серед режимів “30°C”. Інші виробники на етикетці пишуть “для низьких температур”. Якщо в назві засобу є “ЕКО”, то це теж те, що треба. Для посилення дії порошку можна сипнути в лоток 1 чайну ложку харчової соди. А якщо на одязі є жирні плями або бруд, який в’ївся, то перед пранням в машині трішки потріть речі господарським милом чи тією ж содою.
Добре також працює попереднє замочування у теплій (не гарячій) воді протягом 30-40 хвилин. У воду треба додати трішки порошу. Так бруд легше відставатиме від тканини навіть під час прання у холодній воді. А іноді можна навіть випрати речі вручну. Наприклад, якщо їх дуже мало для запуску машини або річ дуже делікатна. До речі, пралку не варто завантажувати сильно при режимі 30°C. В барабані потрібен простір, щоб порошок гарно розподілявся.