Якщо рушник після прання стає жорстким, то це дуже недобре. Ним не лише неприємно користуватися. Через такий рушник може подразнюватися шкірка. Та й сама річ точно швидше зношується, бо вона неправильно переться. Тому варто розуміти, у чому помилка, та не припускатися її. Тим паче, що вона проста – надлишок порошку і неправильне полоскання. І чим частіше ви припускаєтеся такої помилки, тим гіршим стає рушник.
Занадто багато порошку чи гелю для прання
Якщо рушник дуже брудний, то не треба використовувати дуже багато засобу для прання, щоб зробити його чистим. Варто спершу його замочити, увімкнути попереднє прання або вибрати інтенсивний режим. Можна навіть повторити цикл ще раз. Але не давайте більше порошку або гелю. Це навряд зробить рушник чистішим, а жорсткішою тканина може стати. Бо залишки порошку залишаються у волокнах та сохнуть разом з річчю. Тобто вони роблять її твердою. Також порошок або гель створюють щось типу плівки зверху, через що вода гірше поглинається.
Важливо! Якщо у вас надто жорстка вода, ви нічого не робите з нею і не додаєте в машину засоби для пом’якшення, тоді надлишок мінералів у воді теж може осідати у волокнах під час прання та полоскання, роблячи їх жорсткішими.
Недостатнє чи повністю відсутнє полоскання
Навіть якщо порошку не надто багато, то рушники все одно можуть ставати жорсткими, якщо погано полощуться. Це відбувається теж через надлишок засобу для прання, але тепер ви його просто не виполоскали, як слід. Наприклад, бажаючи зекономити електроенергію, вибрали найслабший віджим. Або недостатньо відтиснули все під час ручного прання. Якщо проблема в цьому, то обирайте інтенсивніше чи навіть додаткове полоскання.