Не втратьте 90% врожаю яблук через плодову гниль. Ось що треба зробити, щоб забути про моніліоз

Плодова гниль легко може знищити чи не весь врожай яблук. Читайте, як правильно позбавлятись від цього захворювання та якими методами боротись із неприємною недугою

Вже зовсім скоро садівники почнуть знімати врожай яблук, але комусь могло не пощастити, і він міг виявити, що частина плодів на яблуні потемніла і вкрилася білим нальотом. Неприємне видовище, яке одразу дає зрозуміти, що дерево чимось уражене. Таке захворювання називається – моніліальний опік. Або простіше – це плодова гниль, грибкове захворювання.

Як боротись із плодовою гниллю

Моніліоз – захворювання досить шкідливе, цей грибок вражає крім яблунь та груші, також сливи та вишні. Збудник зимує прямо на плодах, що залишилися на дереві або впали на землю, а ще він може знаходитись у тканинах рослин.

Експерти порадили найкращі методи боротьби з плодовою гниллю на яблуках

Симптоми хвороби легко визначити. Так, наприклад, на плодах утворюються так звані подушечки зі спорами, вони мають світле забарвлення та розташовуються колами з місцем ураження в центрі. Пізніше тканина плоду стає чорною, іноді навіть із синім відтінком. Разом з цим, на уражених насадженнях листя не опадає довго, може висіти навіть до середини зими.

Зараз, у серпні, на яблунях і грушах висять вже досить великі плоди, скоро настане час їх збирати. Тому, якщо виявлено ознаки моніліозу, обробляти хімічними речовинами дерево зовсім небажано, інакше врожай вживати може бути небезпечно.

Досвідчені садівники порадили найкращий спосіб боротьби з плодовою гниллю на яблуках

Перше, що потрібно зробити – зібрати всі уражені плоди з дерева та знищити їх подалі від садової ділянки. І робити це регулярно. Хворі та сильно уражені гілки краще зрізати, а ось зрізи замазати. Плоди, що мають механічні пошкодження, потрібно зняти, адже саме їх моніліоз вразить першими.

У період формування та наливу плодів можна застосувати для обробки насаджень у саду біофунгіциди, адже вони безпечні та екологічні. Підійдуть такі препарати: Альбіт, Гамаїр, Фітоспорін, Фітолавін та інші. Розчин готувати за інструкцією, обробляти в суху та безвітряну погоду, у вечірній час.

Популярне

Подібні новини