Багато хто чув про настій з кульбаби. Цього зелено-жовтого помічника можна назвати універсальним, тому що він поєднує в собі якості борця зі шкідниками та засобу підгодівлі городини.
Кульбаба містить в собі багато корисних хімічних елементів: азот, кальцій, магній, титан, залізо, бор та інші. А також фітонциди та ефірні олії.
Доступність кульбаби робить її неоціненним помічником, а завдяки її властивостям та швидкому засвоюванню рослинами мікроелементів, що містяться в цьому бур’яні, ви отримаєте ефект не менший ніж при використанні гною.
Далі, якщо у вас є ділянки з підвищеною кислотністю ґрунту, то настій кульбаби знизить її та покращить структуру. Сіра гниль, медяниця, попелиця знищаться завдяки дії на уражені місця настою кульбаби. Але не всім рослинам підходить обробка цим настоєм.
Цибуля, часник та буряк не сприймуть кульбабин настій. Він буде гальмувати розвиток цієї городини. А от перці, огірки, томати, полуниці та троянди з ліліями зрадіють йому.
Як же приготувати добриво з кульбаби?
Для цього використовуються всі частини бур’яну крім насіння (!). Добре буде і його спілка з кропивою.
10-ти літрове відро наповніть до половини травою та залийте теплою водою не доливаючи до краю 7-10 сантиметрів для піни, яка створиться.
Закрийте, залишивши невеликий отвір на 1-2 тижні, перемішуючи кожні 3-4 дні. Після того поливайте добривом городину під коріння, розчинивши попередньо водою у пропорції 1:10 один раз у 21 день до цвітіння та 1 раз в 14 днів після появи плодів.
Від шкідників готують так: у 10 літрів теплої води кладуть 300 грамів подрібненої кульбаби на ніч. Потім процідіть розчин та у суху погоду без вітру обприскайте рослини. Так потрібно робити 3-6 разів через 3-4 дні. Настій для цієї мети потрібно готувати кожного разу свіжій.