Кожному городнику хотілося б подовжити літо на декілька місяців. Насправді це можливо, потрібно лише знати правильні поради та цікаві секрети. Кущі огірків є стійкими до низьких літніх й осінніх температур, тому ця культура має потенціал довго та щедро плодоносити. Втім, можливий такий сценарій, якщо ви вчасно зробите з огірками маніпуляцію, яка описана нижче.
Чим підгодувати огірки у серпні
Багато городників стикаються з проблемою, що огіркові грядки, посаджені навесні, до серпня сильно виснажуються і перестають плодоносити. Але є кілька ефективних способів надати сил рослинам, що втомилися, і стимулювати утворення нових зав’язей аж до осінніх заморозків. Розкажу, які підживлення найкраще підходять для огірків наприкінці серпня.
Загалом, існує 3 основні підживлення для стимуляції огірків наприкінці літа або на початку осені:
- Дерев’яна зола. Вона зміцнює коріння огірків та забезпечує їх калієм та іншими необхідними в цей період елементами. Просто розсипте 7-8 столових ложок золи на квадратний метр грядки.
- Аммофос. Чистий фосфор у тандемі з невеликою кількістю азоту допоможуть повернути зав’ялі кущі до життя. Розведіть 1 столову ложку добрива в 10 літрах води і полийте цим розчином по 2 літри під кожну рослину.
- Гнійний настій – класика для огірків. Настоюйте 3 кілограми гною у 10 літрах води протягом тижня. Далі – розбавте 1 літр настою у відрі води та поливайте по 2 літри під корінь. Гній можна використовувати будь-який.
Крім перерахованих підживлень, є ще кілька корисних порад для продовження плодоношення огірків. Вам потрібно постійно звертати увагу на старе зав’яле листя – від нього потрібно позбавлятись. Це дозволить направити сили рослини на формування нових зав’язей.
Ба більше, досвідчені городники рекомендують садити огірки кількома партіями за сезон – наприклад, у травні або червні та останню грядку у серпні. Рослини, посаджені влітку, будуть плодоносити набагато краще, ніж весняні. Але це порада на майбутнє, а зараз спробуйте допомогти вже висадженим огіркам.