Дайте цю підкормку “втомленим” огіркам, щоб вони плодоносили до першого снігу: про цю хитрість знають не всі

Огірки з легкістю можуть плодоносити до самої пізньої осені. Розповідаємо, як допомогти втомленим і виснаженим кущам знову почати радувати вас плодами – смачними та хрусткими

Кожному городнику хотілося б подовжити літо на декілька місяців. Насправді це можливо, потрібно лише знати правильні поради та цікаві секрети. Кущі огірків є стійкими до низьких літніх й осінніх температур, тому ця культура має потенціал довго та щедро плодоносити. Втім, можливий такий сценарій, якщо ви вчасно зробите з огірками маніпуляцію, яка описана нижче.

Чим підгодувати огірки у серпні

Багато городників стикаються з проблемою, що огіркові грядки, посаджені навесні, до серпня сильно виснажуються і перестають плодоносити. Але є кілька ефективних способів надати сил рослинам, що втомилися, і стимулювати утворення нових зав’язей аж до осінніх заморозків. Розкажу, які підживлення найкраще підходять для огірків наприкінці серпня.

Експерти повідомили, що потрібно робити, аби огірки на городі знову добре росли
Експерти повідомили, що потрібно робити, аби огірки на городі знову добре росли

Загалом, існує 3 основні підживлення для стимуляції огірків наприкінці літа або на початку осені:

  • Дерев’яна зола. Вона зміцнює коріння огірків та забезпечує їх калієм та іншими необхідними в цей період елементами. Просто розсипте 7-8 столових ложок золи на квадратний метр грядки.
  • Аммофос. Чистий фосфор у тандемі з невеликою кількістю азоту допоможуть повернути зав’ялі кущі до життя. Розведіть 1 столову ложку добрива в 10 літрах води і полийте цим розчином по 2 літри під кожну рослину.
  • Гнійний настій – класика для огірків. Настоюйте 3 кілограми гною у 10 літрах води протягом тижня. Далі – розбавте 1 літр настою у відрі води та поливайте по 2 літри під корінь. Гній можна використовувати будь-який.

Крім перерахованих підживлень, є ще кілька корисних порад для продовження плодоношення огірків. Вам потрібно постійно звертати увагу на старе зав’яле листя – від нього потрібно позбавлятись. Це дозволить направити сили рослини на формування нових зав’язей.

Для того, щоб огірки знову плодоносили, потрібно внести одне просте добриво
Для того, щоб огірки знову плодоносили, потрібно внести одне просте добриво

Ба більше, досвідчені городники рекомендують садити огірки кількома партіями за сезон – наприклад, у травні або червні та останню грядку у серпні. Рослини, посаджені влітку, будуть плодоносити набагато краще, ніж весняні. Але це порада на майбутнє, а зараз спробуйте допомогти вже висадженим огіркам.

Популярне

Подібні новини