Після того, як полуниця закінчує плодоношення, настає важливий етап у її житті. Саме у цей період вона починає формувати квіткові бруньки для забезпечення щедрого врожаю вже наступного сезону, а потім готується до зими. Кущі полуниці обов’язково потрібно оглянути, видалити зів’яле та хворе листя. Якщо більшість зеленої маси уражена павутинним молем, її повністю видаляють і знищують.
Всі ці маніпуляції потрібно виконувати не пізніше кінця липня або початку серпня, щоб рослини встигли сформувати гарний листовий апарат і пройти загартування перед зимою. Такі прийоми не застосовуються до ремонтантних сортів, оскільки вони плодоносять протягом тривалого часу.
Крім усього написаного вище, перед зимівлею також проводиться прополка бур’янів. У разі посушливої погоди потрібно поливати культуру. Після цього обов’язковим етапом є рихління землі, адже полуниця надає перевагу повітропроникному ґрунту. Також не забудьте про те, що кущі полуниці потрібно злегка підгорнути.
Якщо у вас є можливість, грядки потрібно мульчувати (покривати соломою, тирсою, корою, хвоєю чи агроволокном). Суниця повинна вирушити на зиму здоровою та повною сил. Щоб запобігти захворюванням, рослини обприскують 1% розчином мідного купоросу або бордоської рідини, або використовують біофунгіциди. Як інсектициди можна використовувати “Фуфанон-Нова”, “Алатар” і “Бітоксибацилін”.
Після збирання ягід важливо продовжувати регулярний полив своєї плантації. Якщо рослини відчувають посуху, вони утворюють дуже мало квіткових бруньок. Не забувайте і про підгодівлю. Рослини витратили багато енергії на формування врожаю, тому їм потрібне додаткове харчування для відновлення листового апарату та підготовки до зими.