ТОП-5 секретів вирощування гарбуза в домашніх умовах: городня культура виросте великою та солодкою – поради

Вирощування гарбуза у домашніх умовах – справа, яка потребує наявності знань та досвіду у городній темі. Розповідаємо про основні секрети вирощування культури

Гарбуз – це культура, яку дачники найчастіше вирощують за залишковим принципом. Турбота про огірки, помідори, картоплю та інші овочі займає перше місце, а гарбузу виділяють позицію десь у куточку. Та й доглядають її час від часу, вважаючи, що культура все одно виросте. Хоча гарбуз – дуже сильна і, якщо можна так висловитися, самостійна рослина, не варто забувати, що вона, як і інші представники цього сімейства, має тропічне походження. Щоб отримати гарбузи, які нам хочеться – великі, солодкі, з товстою стінкою і зрілим насінням, потрібно попрацювати.

Основні секрети вирощування гарбуза

Ґрунт для гарбуза. Хто з городників не чув, що гарбуз любить родючу землю? Найкраще місце для гарбузів – це або щойно освоєна цілина, або компостна купа. Максимальна кількість гумусу та пухка структура. Знавці рекомендують виділяти гарбузу дві ділянки, одна з яких – піднята грядка, в яку скидається всіляке рослинне сміття від старих дерев і обрізаних гілок, томатного бадилля.

Як виростити смачний і солодкий гарбуз
Як виростити смачний і солодкий гарбуз

Полив гарбуза. Рослина потребує поливу тільки з самого спочатку. Коли рослини нарощують велику вегетативну масу та розвинену кореневу систему, вони можуть обходитися без дощу та поливу довгий час. При цьому утворюючи величезні соковиті плоди.

Формування гарбуза. Якщо хочете виростити великий, смачний гарбуз з яскравою м’якотою, рослини потрібно формувати. Від основи куща у гарбузів відходить один пагін. Приблизно до 5-6 вузла потрібно забирати з нього всі пасинки. Якщо далі йде сильний пасинок, його слід залишити – це буде другий пагін. Якщо всі пасинки виглядають заслабкими, то всі їх потрібно видалити, залишивши один пагін. Решту видаляти.

Основні секрети вирощування гарбузів
Основні секрети вирощування гарбузів

Розташування для гарбуза. Для накопичення цукрів гарбузам потрібне дуже тепле, сонячне місце. Варто вибирати саме таке, якщо хочете виростити солодкий гарбуз.

Підживлення гарбуза. На початку сезону варто кілька разів дати рослині настій коров’яку чи трави. Коли починають зав’язуватися плоди – розчин золи. Це все. Однак, якщо відбуваються якісь екстремальні події, варто дати ще підживлення по листку.

Популярне

Подібні новини