Підслухала в черзі на базарі, як дієво та гуманно позбутися кротів на ділянці. Повилітають як ошпарені

Ці, на перший погляд, милі ссавці за короткий термін можуть завдати істотної шкоди вашому урожаю. Тому важливо своєчасно вживати заходи контролю за їхньою популяцією на городі. В цій статті ми розкажемо, як позбавитися від кротів швидко й гуманно.

Обираючи метод боротьби з популяцією кротів на своїй ділянці, завжди враховуйте особливості городу, а також дотримуйтеся екологічних принципів.

Завжди враховуйте особливості свого городу
завжди враховуйте особливості свого городу

Пам’ятайте: добре збалансований підхід дозволить вам зберегти урожай та природне середовище на вашій ділянці!

Три популярні методи позбавлення від кротів

1. Відштовхувачі на основі запахів

Кроти мають досить чутливий нюховий апарат, тому використовуйте запахи, які вони не терплять. До таких, наприклад, відносяться корки апельсинів, часник, сушені листки м’яти тощо.

 • Розмістить обрані запахові матеріали в тих місцях, де ви помітили активність кротів або де вони можуть потрапити на ділянку. Наприклад, розташуйте корки апельсинів чи листки м’яти біля входів у кротові норки.
 • З часом запахи втрачають свою інтенсивність. Тому періодично треба оновлювати запахові матеріали, особисто якщо ви помітили, що запах зник або став менш виразним.
 • Якщо ви хочете запобігти потраплянню кротів на город, розташуйте запахові матеріали на межі вашої земельної ділянки.
 • Завжди спостерігайте за результатами: якщо запахи, які ви обрали, почали відлякувати кротів,- їх активність почне швидко зменшуватися.

Кроти мають досить чутливий нюховий апарат

Кроти мають досить чутливий нюховий апарат

2. Репеленти на основі натуральних речовин

Виберіть репелент на основі натуральних речовин, таких як ефірні олії (м’ята, евкаліпт), касторова олія, часниковий екстракт тощо. Важливо вибрати речовину, яка має сильний запах і відома своєю здатністю відлякувати кротів.

 • Розчиніть обрану репелентну речовину у воді згідно з інструкціями на упаковці. Зазвичай, це вимагає декількох крапель репеленту на певну кількість води. Деякі репеленти можна купити у готовому вигляді (наприклад, спрей).
 • Полийте або розпиліть репелентний розчин на межі ділянки чи на місцях, де ви помітили активність кротів. Важливо дотримуватися дозування, вказаного на упаковці, щоб уникнути надмірного використання.
 • Періодично оновлюйте репелент, тому що час їхньої дії може залежати від погодних умов та інтенсивності дощу. Якщо репелент змивається дощем, перевіряйте місця застосування та оновлюйте репелент при необхідності.

Увага! Переконайтеся, що обробка репелентом не впливає на рослини, тварин або людей на ділянці. Застосовуйте репелент відповідно до інструкцій виробника.

3. Естетичний бар’єр

Для того, щоб встановити естетичний бар’єр, вам знадобиться деяка підготовка та вибір матеріалів.

 • Вкопайте бар’єрний матеріал на глибину приблизно 60 см. Це забезпечить надійний захист від проникнення кротів під землю.
 • Частина бар’єра, яка виступає над землею, може становити приблизно 15-20 см. Це перешкодить кротам проникнути через бар’єр зверху.
 • Для виготовлення бар’єра ви можете використовувати різні матеріали, такі як металева сітка або пластиковий матеріал. Головне, щоб він мав добру стійкість до вологи та зносу.
 • Встановлюйте бар’єр по периметру вашої ділянки, де помітили найбільшу активність кротів. Переконайтеся, що ця конструкція закриває по периметру весь простір між землею та повітрям.
 • Завжди слідкуйте за тим, як працює бар’єр, і оновлюйте його при необхідності.

Кожен гуманний метод можна успішно поєднувати з іншими.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини