Як виростити лаванду у горщиках восени: створюємо міні-сад з простих підручних матеріалів, які є у кожного

Ніжна та ароматна лаванда стане відмінним доповненням кожному сучасному інтер'єру. Розповідаємо, як облаштувати вдома маленьку Францію на підвіконні.

Ніжну та ароматну лаванду вже доволі давно пристосувалися вирощувати  квіткарі у наших регіонах. Якщо ж вирощувати цю красуню на підвіконні, то й у кімнатних умовах ви зможете мати частку Прованського пейзажу в себе вдома цілий рік.

Відведіть цьому світлолюбові найсвітліше місце у хаті. Оскільки світловий день рослини триває більше ніж 10 годин, то їй потрібне додаткове освітлення. Що ж стосується температури, то не варто розміщувати рослину біля обігрівачів, але, пам’ятайте, що температура середовища не повинна бути нижче 15 градусів.

Садівник розповів секрет вирощування лаванди на вікні

Поливати лаванду потрібно у міру підсихання ґрунту, але не можна допускати перезволожування, щоб не спричинити загнивання корінців.

Пересаджувати рослину краще на початку весни в універсальний ґрунт або у суміш, яку ви можете створити самотужки. Для цього візьміть 3 частини листового ґрунту та змішайте з 2 частинами перегною та 1 частиною піску. А ще додайте яєчної шкарлупи. Покладіть на дно горщика дренаж.

Для вирощування квітів на підвіконні найкращими сортами є лаванда англійська вузьколиста та лаванда французька широколиста.

Садівник розповів секрет вирощування лаванди на вікні

Регулярне обрізування лаванді необхідно. Після цвітіння підстрижіть верхівки та обов’язково видаліть та приберіть сухі стебла, але будьте уважні: не зрізуйте до здерев’янілої частини стебла.

Як відомо, квіти лаванди не любить моль і, вірогідно, ще деякі комахи до того ж сама рослина рідко коли ушкоджується хворобами та шкідниками.

Найлегшим способом розмножити рослину – це насінням. Але його потрібно перед посадкою потримати у холодильнику 1,5-2 місяця. Далі таке насіння висійте на глибину 2 см, накрийте плівкою, а потім поставте у прохолодне місце на 2-3 тижні. А тоді вже перенесіть на постійне місце перебування.

Можна розмножити й живцюванням, а простіше зробити розмноження відводками, коли бічні пагони нахиляють до землі та, закріпивши шпилькою, присипають землею.

Популярне

Подібні новини