Одразу звернемо вашу увагу на те, що обрізка, про яку йде мова, – більш щадна, ніж осіння та весняна.
Що ж дає обрізка яблунь, персиків, сливи, груш та аличі?
Для того, щоб до гілок з плодами потрапило більше сонячного проміння потрібно прорідити крону дерев, тому видаляють ті гілки, що спрямовані у центр крони. Завдяки цьому посилюється також провітрюваність. Зі зрозумілих причин важливо видалити хворі сухі гілки та ті, що з дефективним листям.
Плодоношення прискориться, якщо ви видалите непотрібні пагони, тому що поживні речовини будуть спрямовуватись до гілок з плодами. Зауважимо, що робити обрізку потрібно у сухий сонячний день, щоб мінімізувати ризик захворювання дерев.
Які ж способи обрізання існують?
Прищіпка: верхівки молодих гілок, на яких є 4-5 листків прищипують вручну. А через 2 тижні на них вже з’являться бічні бруньки.
Пінцювання: щоб попередити ріст зайвих пагонів підрізають молоді гілки, залишаючи на них десь по 5 листків.
Виломка: на кісточкових деревах молоді пагони виламують до основи.
Підрізування: суть цього способу полягає у вкороченні свіжих пагонів до того, що б залишилось по 2 листочки, а як тільки відростають бічні гілки, то їх знову вкорочують, знову залишивши до 2 листків.
А ще роблять надлом. Метою цього способу є коригування напрямку росту гілки. Для цього потрібно натиснути на гілку, що росте вертикально, і так її зафіксувати, щоб вона прийняла горизонтальне положення, тому що на горизонтальних гілках більше плодів.
За 2-3 тижні до настання морозів ще можна зробити обрізку, а от пізніше не робіть цього, оскільки це тільки ослабить рослини перед зимою