Ніколи не уживуться: свекруха підказала, які квіти не можна садити разом, бо вони не можуть співіснувати

Правильно підібрані квіти можуть перетворити вашу клумбу на справжній витвір мистецтва. На що ж варто звернути увагу, щоб уникнути квіткової конкуренції?

Грамотне поєднання квітів і рослин допоможе вашій клумбі процвітати та радувати око протягом усього сезону. Саме тому так важливо знати, які рослини не зможуть ужитися разом.

І так, перш ніж братися за лопату, уважно вивчіть свою ділянку, а ці рекомендації будуть вам хорошими помічниками.

Лаванда та флокс не уживуться разом
Лаванда та флокси не уживуться разом

Сонячні та тіньові зони

Перед тим, як вибирати рослини, визначте, наскільки світла або затінена ваша клумба. Деякі квіти, такі як лілії, потребують яскравого сонячного світла, в той час, як фуксії або астильби – краще ростуть у тіні.

Троянди вимагають інтенсивнішого догляду і частого поливу, в той час як кореопсис (корейська хризантема) цвіте рясно за більш стриманого догляду. Їхні різні потреби можуть створити дисбаланс на клумбі.

Тип ґрунту

Врахуйте тип ґрунту на вашій клумбі. Деякі рослини віддають перевагу піщаним ґрунтам, інші – глинистим. Підбирайте рослини, які будуть добре адаптовані до умов вашого ґрунту.

Лаванда віддає перевагу більш сухому і добре дренованому ґрунту, в той час як флокси люблять вологість. Поєднання цих рослин може викликати проблеми з рівнем вологості ґрунту.

Висота рослин

Різноманітність висот рослин надає клумбі цікавого вигляду. Однак уникайте занадто високих рослин, які можуть затінювати більш низькорослі квіти.

Іриси, як правило, мають досить високий зріст, а лобелія низькоросла. Це нерівне поєднання може зробити клумбу незбалансованою.

Барвисті поєднання

Грайте з кольорами так, щоб вони гармонійно виглядали разом. Уникайте змішування занадто багатьох яскравих кольорів, щоб не створити безлад.

Створення ідеальної клумби – це творчий процес, що вимагає уваги до деталей.

Рослини-конкуренти

Деякі рослини змагаються за воду, поживні речовини та місце на клумбі. Детально вивчіть потреби кожної рослини, щоб уникнути конфліктів.

Уникайте інвазивних рослин

Деякі рослини можуть стати справжніми “завойовниками” і затулити інші рослини. Перед тим, як посадити рослину, вивчіть її потенціал до поширення.

У папороті й жоржини різні потреби в освітленні
У папороті й жоржини різні потреби в освітленні

Папороть – рослина, що віддає перевагу тіні, тоді як жоржина потребує яскравого сонця. Їхні різні потреби в освітленні можуть зробити зону навколо них малопридатною для інших рослин.

Враховуйте сезонність

Вибирайте рослини, які цвістимуть у різні пори сезону. Таким чином, ваша клумба буде радувати око протягом тривалого часу.

 

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини