Уявити українську кухню без буряка достатньо важко, тому у домі кожної господині він точно є. Найбільш нормальним місцем зберігання буряка вважається льох, тому що температура там тримається від 0 до +2 градусів. Така температура дуже важлива у перші 2 місяці зберігання для того, щоб бадилля не почало проростати.
У якості тари варто використовувати пластикові або дерев’яні ящики з отворами. Господарі з досвідом знають, що доцільно зберігати буряк у таких місткостях разом з картоплею, тому що картопля у вологому середовищі гниє, а буряк буде “витягувати” зайву вологу. А можна тримати буряки у підвалі на полицях, які попередньо застеліть соломою. Якщо ви вирішите тримати буряки у мішках, то не ставте їх на підлогу. Підкладіть під них дерев’яний, пінопластовій, цегляний або інший.
Зберігати буряки у піску теж не поганий варіант. Тільки потрібно в ящики насипати прожарений пісок. Як альтернативу піску можна використовувати золу або кухонну кам’яну сіль. Окрім того, що сіллю можна пересипати плоди, їх можна потримати у сольовому розчині, висушити та покласти на зберігання.
Зберігати у квартирі буряки можна на балконі. Якщо балкон не утеплений, то ящики, в яких будете зберігати буряк вам потрібно буде прокласти пінопластом та додатково накривати у морози їх ковдрою.
Не погано зберігаються плоди буряка в холодильнику. Для цього потрібно кожен бурячок завернути у фольгу або пергамент. Але більш як 3-4 кг ви не зможете розмістити у холодильнику та й без втрати смакових властивостей буряк буде зберігатися не більше 3-4 місяців.