Отримати багатий і здоровий урожай зі своєї ділянки ніколи не вдається без додаткових зусиль. Так, для того, щоб влітку вдалось виростити смачний і великий часник, експерти радять городникам ще з осені потурбуватись про майбутній сезон. Розповідаємо послідовно та детально, як правильно потрібно відбирати матеріал для посіву. Крім того, розповідаємо про вірний вибір місця та підготовку ґрунту.
Як правильно садити часник у городі
Озимі сорти часнику можна виростити з насіння, бульбочок та зубчиків, але восени городникам радять саджати лише зубчики. Все для того, щоб вже влітку отримати повноцінні великі часникові головки.

Для того, аби підготувати культуру до посадки, потрібно виконати наступні кроки:
- Для посадки передусім потрібно вибрати серед усього часнику великі головки, в яких більш як 4 зубчиків, без слідів захворювань;
- З кожної головки слід обрати найбільші зубчики. Якщо головок не так багато, ви моежет використовувати всі непошкоджені, але їх все одно потрібно відсортувати за розмірами й садити кожну групу окремо, щоб сходи були рівномірними;
- За тиждень до посадки городники обережно зрізають із зубчиків нижню частину для укорінення;
- Також потрібно замочити зубці на добу у рожевому розчині марганцівки.
Щоб отримати якісний урожай, потрібно також особливо уважно подумати про місце, де буде грядка. Експерти зазначають, що не менш важливим є і стан ґрунту. При виборі місця під грядки часнику потрібно врахувати кілька факторів. Насамперед йдеться про освітленість. Краще вибирати сонячну частину городу на височині. Розташування має бути з півночі на південь.
Крім того, щоб часник отримував усі необхідні речовини і не страждав від хвороб, обирайте для нього грядки після збирання гарбуза, кабачків, огірків, томатів, бобових та ранньої капусти. А ось після цибулі, моркви, картоплі чи редиски садити часник не варто.

Перед посадкою часнику ґрунт потрібно збагатити поживними речовинами та знезаразити від шкідників та грибкових інфекцій. Щоб часник до заморозків встиг укорінитися, йому потрібні калій і фосфор, які потрібно додати в ґрунт при перекопуванні.