Переживуть зиму і дадуть багатий врожай вже після морозів: чим підживити яблуні та груші восени

Підживлення яблунь та груш восени є важливою частиною догляду за цими фруктовими деревами, оскільки від цього залежить урожайність та здоров'я рослин. 

Восени можна внести органічне добриво, таке як компост або перегній. Воно забезпечує рослини необхідними поживними речовинами і підготує їх до зими. Розподіліть добриво навколо кореневої зони дерева, уникаючи прямого контакту з стовбуром.

Особливу увагу слід приділити добривам, багатим на фосфор і калій. Вони сприяють розвитку кореневої системи, підготовці рослин до зими і зберіганню запасів на весняний ріст і цвітіння. Покрийте кореневу зону дерева мульчею. Це допоможе зберегти вологу, запобігти виносу ґрунту від дощів та підтримувати стійку температуру грунту. В якості мульчі можна використовувати солому, суху траву, кору або інші натуральні матеріали.

Рецепт дієвої підкормки для дерев

  • 1 частина перегною (компосту);
  • 1 частина деревного золошлаку;
  • 1/2 частини курячого навозу (сушеного);
  • 1/2 частини кінського навозу (сушеного).
Чим підгодувати яблуню, щоб вона заплодоносила
Чим підгодувати яблуню, щоб вона заплодоносила

Змішайте всі інгредієнти у великій мисці. Покладіть підготовлену суміш на кореневу зону груш та яблунь, уникайте контакту добрива з корою дерев. Рівномірно розподіліть добриво уздовж кореневої зони, але не розміщуйте його занадто близько до стовбура. Полийте добриво, щоб активувати вивільнення поживних речовин у ґрунті.

Восени слід вживати заходи для захисту дерев від шкідників та хвороб. Під час підготовки до зими, ретельно огляньте дерева і, при потребі, використовуйте безпечні інсектициди або фунгіциди. В деяких випадках може бути корисним внести спеціальні осінні добрива, призначені для фруктових дерев. Ці добрива містять оптимальні співвідношення поживних речовин для цього періоду.

Перед встановленням морозів слід забезпечити достатній полив для глибокого заростання коренів. Волога допоможе рослинам перенести зиму краще. Утримайтеся від внесення добрив, багатих азотом, восени, оскільки це може сприяти зростанню нових пагонів, які не мають часу вичерпати свою енергію до початку зими. Пам’ятайте, що догляд за фруктовими деревами восени є важливою практикою, яка покращує їхнє здоров’я і урожайність у наступному році.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини