Орхідея порадує пишними квітами: ось чим потрібно підживити рослину, щоб продовжити період цвітіння

Одним з важливих аспектів турботи про рослину є правильне підживлення. У цій статті ми розглянемо, які добрива найкраще підходять для орхідей і як їх застосовувати, щоб продовжити термін цвітіння.

Орхідеї, з їхніми витонченими квітками й аристократичним виглядом, завоювали безліч шанувальників по всьому світу. Однак, щоб орхідея радувала вас своїми прекрасними квітами якомога довше, необхідно піклуватися про неї з особливою увагою.

Навіщо підгодовувати орхідеї?

Орхідеї – це рослини, які ростуть у природі в умовах нестачі поживних речовин. Саме тому вони здатні цвісти так довго, не вимагаючи частого підживлення. Однак, коли орхідея вирощується в горщику, вона обмежена доступом до природних ресурсів, і в ній швидше виснажуються запаси поживних речовин. Підгодовуючи орхідею, ви забезпечуєте їй необхідні елементи живлення, що дає змогу подовжити термін цвітіння і поліпшити загальний стан рослини.

Вибір добрива

 • Правильний вибір добрива – ключовий момент у догляді за орхідеєю. Існує кілька видів добрив, які підходять для цих рослин:
 • Універсальні рідкі добрива. Це добрива з балансом макро- і мікроелементів, спеціально розроблені для орхідей. Вони легко засвоюються рослиною і забезпечують необхідні поживні речовини.
 • Добрива з низьким вмістом азоту. Орхідеї не потребують великих кількостей азоту, особливо в період цвітіння. Тому вибирайте добрива, в яких вміст азоту мінімальний.
 • Добрива з мікроелементами. Орхідеї чутливі до нестачі мікроелементів, таких як залізо і мідь. Добрива, що містять ці мікроелементи, можуть допомогти вирішити цю проблему.

Найкращим рішенням для підгодовування орхідей є спеціальні добрива, розроблені для цього виду рослин, оскільки вони містять оптимальне співвідношення поживних елементів для орхідей і легко засвоюються корінням.

 • Органічні добрива. Використання органічних добрив, таких як чай, бананова шкірка, яєчна шкаралупа, молоко і кавова гуща, може бути корисним для орхідей лише в деяких випадках, але важливо розуміти, що орхідеї – це особливі рослини, і їхні потреби в поживних речовинах не такі, як у більшості інших рослин.
Орхідеї завоювали безліч шанувальників по всьому світу
Орхідеї завоювали безліч шанувальників по всьому світу

Як підгодовувати орхідею

 1. Тепер, коли ви вибрали відповідне добриво, давайте розберемося, як правильно його застосовувати:
 2. Розведення добрива. Дотримуйтесь інструкцій на упаковці та розведіть добриво відповідно до рекомендацій. Зазвичай це вимагає розведення добрива у воді.
 3. Режим підгодовування. Орхідеї потрібно підгодовувати в період активного росту, який припадає на весну і літо. У зимові місяці рослина переходить у спокій і потребує менше добрив.
 4. Частота підгодовування. Зазвичай орхідеї підгодовують кожні 2-4 тижні протягом активного росту.
 5. Правильне застосування. Добриво слід наносити на вологий ґрунт, щоб уникнути опіків коренів. Також важливо не перестаратися з добривом, оскільки це може бути шкідливо для рослини.

Додаткові поради щодо догляду

Крім підгодовування, є ще кілька важливих моментів, які допоможуть вам продовжити термін цвітіння орхідеї:

 • Правильний вибір горщика. Орхідеям подобаються горщики з хорошою вентиляцією, оскільки коріння потребує доступу до повітря.
 • Регулярний полив. Підтримуйте ґрунт вологим, але уникайте перезволоження, оскільки це може призвести до гниття коренів.
 • Освітлення. Орхідеї потребують яскравого, але розведеного світла. Уникайте прямих сонячних променів, які можуть пошкодити листя.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини