Коли викопувати буряки та де їх правильно зберігати: експерти розкрили головні таємниці

Не кожен знає, коли потрібно починати збір буряків на своїй ділянці. На щастя, експерти розповіли головні правила, яких потрібно дотримуватись.

Час викопування буряків залежить від сорту буряків та погодних умов. Крім цього, варто звернути увагу на правильність зберігання врожаю після його збору. Редакція сайту Добрі новини зʼясувала, як та коли потрібно збирати та зберігати дозрілі буряки.

  • Ранні сорти буряків (70-90 днів): Вони можуть бути готові для збору в липні або серпні.
  • Середньостиглі сорти буряків (90-100 днів): Ці сорти можна збирати в середині серпня або вересня.
  • Пізні сорти буряків (100+ днів): Вони можуть залишитися в грунті до кінця вересня або навіть у жовтні, залежно від того, наскільки довго ви плануєте їх зберігати.

Загалом, буряки готові до збору, коли коренева частина досягає потрібного розміру, а верхівка буряка починає виходити з ґрунту. Під час збору плодів обережно викопайте буряки, стараючись не пошкодити їх корені і верхівки.

Як правильно збирати та зберігати буряки
Як правильно збирати та зберігати буряки

Перевірте буряки і відбирайте ті, які мають цілий корінь і відсутність будь-яких видимих пошкоджень або вразливостей. Також вибирайте сорти, які добре зберігаються. Обережно приберіть землю і бруд із коренів буряків, залишивши під ними тонкий шар грунту. Після видалення землі, обов’язково сушіть буряки протягом 2-3 днів на сонці або в сухому і провітрюваному місці. Це допоможе висушити корені і попередити гниль.

Зрізайте верхівки буряків, залишаючи приблизно 2-3 см від кореня. Це зменшить вологість і витрати енергії на ріст верхівок. Зберігайте буряки в прохолодному, сухому і темному місці, наприклад, в погребі, підвалі або в холодильнику. Оптимальна температура для зберігання буряків – близько 0-4°C (32-40°F) і вологість близько 90-95%. Важливо уникати зберігання разом із фруктами, такими як яблука, оскільки вони можуть спричинити активне вигорання буряків.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини