На яку висоту треба обрізати троянди восени: з цією хитрістю квіти переживуть люті морози і снігопади

Обрізка допомагає контролювати розмір і форму троянди. Видалення надмірних гілок і верхівок регулює її ріст і форму, що робить рослину більш привабливою і гармонійною.

Обрізка допомагає видаляти сухі, пошкоджені або хворі гілки, що може попередити поширення хвороб і шкідників на рослині. Видалення засохлих листя та зайвих гілок допомагає запобігти захворюванням та зберегти енергію для перезимування. Якщо троянда росте нерівномірно або занадто густо, обрізка може бути використана для коригування росту і підтримки балансу між гілками.

Обрізка троянд восени допомагає підготувати рослини до зими та підтримувати їхнє загальне здоров’я. Оптимальна висота обрізки залежить від типу троянд і вашої конкретної мети. Редакція сайту Добрі новини зʼясувала, як правильно обрізати троянди перед зимуванням.

Обрізка на 1/3 довжини гілок

Як правильно обрізати троянди восени
Як правильно обрізати троянди восени

Цей метод використовується для багатьох типів троянд, включаючи гібридні чайові, флорибунди і грандифлори. Він полягає в тому, щоб скоротити гілки на приблизно 1/3 їхньої довжини. Це допомагає зменшити висоту та розмір троянди, зберегти її форму і зробити її більш стійкою до снігових навантажень взимку.

Обрізка до 30 см над рівнем ґрунту

Цей метод використовується для троянд коврового типу (наприклад, грунтових троянд). Гілки таких троянд зазвичай обрізають під самим коренем, залишаючи їх на висоті близько 20-30 см над рівнем ґрунту. Це допомагає зберегти їх компактними та здоровими.
Додатково, після обрізки важливо видалити всі сухі, пошкоджені або хворі гілки. Також приберіть з підніжжя троянд старі листя та інші відходи, щоб запобігти розвитку хворіб та шкідників.

Перед обрізкою рекомендується заздалегідь вивчити тип троянд, які ви вирощуєте, і дотримуватися конкретних рекомендацій щодо обрізки для цього типу троянди.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини