Завжди додаю це у горщик і щавель росте на борщ, як несамовитий: правила вирощування городини на підвіконні

Зелений борщ завдячую своєю назвою щавлю, який й надає йому колір. Багато хто полюбляє цю корисну, смачну та поживну страву влітку. А чи можна подовжити строк його вживання?

Щавель, або квасець, – трав’яниста рослина родини гречкових. В Україні культивується близько 25 видів. Серед них найбільш популярним є щавель кислих сортів: широколистий, бельвільський, одеський та кінський. Останній використовують у медицині, а інші – у кулінарії.

Вживають листя щавлю як у свіжому вигляді, так і законсервованим. У законсервованому вигляді він не втрачає своїх корисних властивостей, але через те, що у консервацію додають певну кількість солі, не всім бажано ним харчуватись. Що ж зробити, щоб можна було вживати рослину у свіжому вигляді, наприклад, взимку? Правильно, його потрібно вирощувати, умовно кажучи, на підвіконні.

Як вирощувати щавель у приміщенні

Кухар розповів, для чого вирощувати щавель на підвіконні

По-перше, треба сказати, що висаджують рослину або з насіння, або кореневищем.

По-друге, потрібно мати контейнер для пророщування, у якому є вивідні отвори. У такий контейнер на дно насипають гальку або керамзит, а зверху засипають ґрунт.

Якщо ви хочете саджати насінням, то у ґрунті зробіть не глибокі (до 1 см) борозенки на відстані 10 см. В них висадіть насіння на відстані 5-7 см. Далі потрібно обприскати їх водою та накрити плівкою. Потім поставте контейнер в освітлене місце.

Як виростити щавель на підвіконні: все, що потрібно знати про найзеленішу заправку для борщу

Вирощування щавлю корінням дасть вам змогу отримати врожай значно раніше, ніж при посіві насіння. Тому якщо ви вирішили розмножити щавель кореневищами, то оберіть для посадки корені 2-4 річної рослини. На них повинна бути досить велика кількість ростових бруньок. Якщо коріння довге, то можете його вкоротити. Коріння висаджуйте під нахилом. Далі засипте коріння до верхівки бруньки землею.

Слідкуйте за тим, щоб температура повітря у місці де знаходиться контейнер з рослинами була приблизно 16-20 градусів. Своєчасно поливайте щавель, не допускаючи пересушування ґрунту, але й не дозволяйте застоюватися волозі.

Взимку рослинам не вистачить природного сонячного світла, тому попіклуйтеся періодично підсвічувати щавель за допомогою лампи денного світла.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини