Чому картопля вродила дрібна: знавці назвали головні причини та спосіб виправити це. Робота над помилками

Не кожного року городникам вдається виростити крупну та солодку картоплю. Розповідаємо про основні причини, чому бульба може вродити дрібна та не дуже смачна

Урожайність головного коренеплоду в окремі сезони дуже розчаровує – картоплі мало, бульби дрібні, деякі кущі взагалі “порожні”. Але звинувачувати лише жуків і клімат було б неправильно, причин поганого врожаю може бути багато. Спробуємо розібратися, чому ж картопля дрібніє, а люди, які вклали чимало сил і коштів у вирощування цієї культури, зрештою розчаровуються.

Чому картопля вродила дрібна

Причини низької врожайності та якості картоплі індивідуальні для кожної окремої ділянки. Звичайно, певну роль у формуванні врожаю відіграє погода, але це не вирішальний фактор, до того ж її примхам можна успішно протистояти.

Знавці городньої справи детально розповіли, чому картопля могла вродити дрібною та несмачною
Знавці городньої справи детально розповіли, чому картопля могла вродити дрібною та несмачною

З несприятливими погодними факторами постійно стикаються картопляні посадки, тому завдання городника – навчитися їх виправляти. Точно передбачити, якою буде погода цього сезону, не по зубах навіть досвідченим синоптикам, але від кліматичних сюрпризів можна врятуватись. Наприклад, розділити ділянку на три зони і посадити ранній, середній та пізній сорти у різний час, оптимальне для кожного з перерахованих варіантів.

Наступна причина, чому картопля вродила дрібною, – неякісний матеріал для висаджування культури. Деякі городники особливо не морочаться при виборі бульб для посадки, а потім дивуються, чому картопля виросла дрібна. Посадивши картоплю, що залишилася в льоху, або, що ще гірше, куплену в супермаркеті розчарування не уникнути. Незалежно від сорту необхідно дотримуватися хоча б основних правил вибору посадкової картоплі, а саме – ретельно перевіряти відібрані для посадки бульби, вибраковувати екземпляри, пошкоджені механічним шляхом, шкідниками чи хворобами.

Чому картопля могла вродити неякісною та дрібною – основні причини
Чому картопля могла вродити неякісною та дрібною – основні причини

Кількісні та якісні показники врожаю картоплі багато в чому залежать від сівозміни, про яку часто забувають городники, які вирощують її на малих площах. Якщо розмір ділянки дозволяє, переміщувати картоплю потрібно щорічно, застосовуючи стандартне чергування з рекомендованими культурами. Якщо город невеликий, хоча б раз на 3-4 роки йому потрібно дати відпочити.

Популярне

Подібні новини