Восени справ на землі стає трохи менше. Основний урожай зібраний і з’являється можливість готувати сад та город до зими. Нині є два основних завдання. Перше – це полегшити рослинам зимівлю та зробити так, щоб на наступний рік вони дали гарний урожай чи пишне цвітіння. Друге завдання – скоротити кількість робіт навесні. Перша група заходів є обов’язковою, точніше дуже бажаною. Друга – завдання, які виконують за можливості та відповідного бажання.
Що потрібно зробити восени на городі
Внести добрива. Восени можна вносити і органічні, і мінеральні добрива. Свіжий гній вносять саме восени, під перекопування або врозкид. Так роблять, якщо немає можливості чи бажання компостувати гній. Свіжий гній з осені можна вносити під деякі городні культури – картопля, морква, огірки та інші гарбузові. Компост також можна вносити восени, щоб не возитися з цим навесні.
Наступне завдання – посадити саджанці дерев та чагарників. У середній смузі деревні та плодові культури найкраще садити наприкінці вересня та до середини жовтня. Потрібно вибрати час, коли вже пройшли дощі, а ґрунт набрав у себе вологу на значну глибину. В останні роки осені у нашій країні стали теплими та сухими. Якщо стоїть такий вересень, з посадкою краще почекати або ж не поспішати купувати саджанці та взяти їх у знайомих городників. Якщо таки довелося посадити рослину в суху погоду, культуру потрібно дуже добре полити – і не один раз.
Восени також важливо провести санітарне прибирання. Мова йде про прибирання всіх рослинних залишків, на яких можуть бути личинки, що залишаються зимувати, дорослі шкідники, які готові ось-ось піти на зимівлю. Бадилля томатів і картоплі найкраще спалити. Так само варто зробити і з листям, зібраним з-під плодових та ягідних культур, обрізаним листям суниці, листям троянд, пагонами багаторічників, схильних до хвороб, старими пагонами смородини, малини, аґрусу.