Вирощування смородини – справа, яка на перший погляд може здаватись простою. Втім, насправді для отримання смачного та щедрого врожаю потрібно докладати чимало зусиль. Розповідаємо про основні секрети догляду за смородиною, аби кущ давав багато апетитних ягід. Восени важливо звернути особливу увагу культурі, аби наступної весни зібрати багатий врожай.
Що зробити зі смородиною восени
Очищення куща. Перш ніж провести всі важливі процедури з догляду за смородиновими кущами, необхідно очистити його від сміття та рослинних решток. Все, що ви зберете, потрібно спалити або утилізувати. Оскільки під листям і рослинними рештками можуть ховатися різні шкідники та суперечки грибків, важливо його добре прибрати.
Наступний крок – це підживлення. Підживлення смородини потрібно встигнути провести до кінця вересня. Внесені добрива дозволяють смородині краще підготуватись до зими, сформувати міцні плодові бруньки та запасти у гілках необхідну кількість харчування для нового врожаю.

Наступним кроком догляду за смородиною є поливання культури. Як правило, одного вересневого поливу після внесення добрива смородині цілком вистачає, але якщо дуже довго стоїть посушлива погода, необхідно створити додаткове джерело вологи. Одного багатого поливу раз на два тижні буде більш ніж достатньо.
Наступний крок – це обробка культури від хвороб. Цей етап догляду за смородиною можна провести у вересні або залишити на глибоку осінь, коли з дерев опаде все листя. Ви можете обробити дерева одночасно з чагарниками. Тільки пам’ятайте, якщо ви будете проводити обробку до листопада, то не використовуйте сильні розчини, що містять мідь, інакше обпалите ще не огрубілі бруньки.

Обрізання. Це останній етап догляду, який необхідно провести зі смородиною восени. Щоб не спровокувати нове зростання гілок і краще бачити які гілки підлягають видаленню, обрізання необхідно провести наприкінці жовтня. Тобто обрізати смородину варто по холоду коли облетить все листя. Цю ж обрізку можна провести ранньою весною.