Підслухала в черзі: чим посипати стовбурні кола восени, щоб підвищити зимостійкість чагарників і дерев

Мульчування допомагає створити ізоляційний шар, який захищає корені та стовбур від різких коливань температури восени та зимою. Воно запобігає переохолодженню та розморожуванню ґрунту.

Посипка стовбурних кіл зазвичай називається “мульчуванням” і має кілька цінних цілей, включаючи підвищення зимостійкості рослин. Для цього можна використовувати різні матеріали. Редакція сайту Добрі новини підготувала для вас найкращі варіанти мульчування стовбурних кіл для того, щоб отримати гарний результат.

  • Солома або сіно: Солома або сіно можуть бути використані як мульча навколо стовбурів. Вони добре утримують вологу, захищають корені від переохолодження та допомагають підвищити зимостійкість.
  • Листя: Сухі опалі листя можуть бути дуже ефективним матеріалом для мульчування. Вони також допомагають утримувати вологу та захищати корені від низьких температур.
  • Кора дерева: Кора дерева, особливо кора сосни, може бути використана для мульчування. Вона виглядає природньо і добре захищає грунт від втрати вологи та переохолодження.
  • Торф: Торф також може бути використаний для мульчування стовбурних кол. Він добре утримує вологу та створює ізоляційний шар від холоду.
Як підготувати стовбурні кола до зимування
Як підготувати стовбурні кола до зимування
  • Компост: Компост, особливо з високим вмістом органічних речовин, може бути дуже корисним для рослин. Він живить ґрунт, підвищує його родючість і допомагає підвищити зимостійкість.
  • Пісок або гравій: В деяких випадках, особливо для рослин, які не переносять вологу біля стовбурів, можна використовувати пісок або гравій для мульчування.

Не забувайте наносити мульчу на грунт навколо стовбурів в осінньо-зимовий період після того, як ґрунт охолоне, але ще не заляг зимовий сніг. Мульчування допомагає захистити корені рослин від морозів та перепадів температур і зберігає вологу в грунті.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини