Як довести до стиглості перці та баклажани, які не встигли дозріти: дачники розкрили всі секрети

Для досягнення стиглості перців і баклажанів важливо враховувати основні критерії та правила догляду за цими рослинами. Дуже важливо садити рослини вчасно.

Спочатку, оберіть сорти перцю і баклажанів, які відомі своєю ранністю і придатністю для вирощування в вашому регіоні. Час до стиглості може значно відрізнятися від одного сорту до іншого.

Зазвичай перці і баклажани висаджуються в грунт після закінчення періоду заморозків. Для досягнення стиглості необхідно дотримуватися належного догляду за рослинами. Це включає в себе регулярний полив, добрива, видалення бур’яну і захист від шкідників та хвороб. Перці і баклажани стигнуть приблизно через 60-85 днів після цвітіння. Слідкуйте за процесом цвітіння і перевіряйте наявності маленьких плодів.

Як зробити так, щоб перці та баклажани дозріли
Як зробити так, щоб перці та баклажани дозріли

Добре позначте дату садіння кожної рослини, щоб ви могли відстежувати час до стиглості. Коли плоди перців і баклажанів досягають належної величини, коліру і текстури, їх можна збирати. Перці повинні бути чітко червоні, жовті, оранжеві або інші відповідно до сорту, а баклажани мають бути глянцевими та без ознак зеленкуватості.

Завжди дотримуйтеся інструкцій для конкретного сорту та рекомендацій для вашого регіону, оскільки стиглість може різнитися в залежності від клімату та сорту. Якщо ви виявили, що перці та баклажани не встигли дозріти на рослині, є кілька дій, які ви можете вжити.

  • Залиште їх на рослині: Якщо погода дозволяє і ви маєте ще декілька тижнів тепла, залиште плоди на рослині і надайте їм додатковий час для дозрівання. Це особливо важливо для сортів, які потребують більше часу для формування.
  • Підвішуйте плоди: Якщо наближається перший мороз, а плоди все ще не дозріли, ви можете вирізати плоди з рослини і підвісити їх в холодному, сухому і темному місці. Це може дозволити плодам дозріти повільно.
  • Використовуйте штучне освітлення: Якщо ви вирішите використовувати штучне освітлення, ви можете підвищити температуру і швидкість дозрівання плодів. Зазвичай, плоди продовжують дозрівати на освітленій підвішеній гілці.
Як довести до стиглості перці та баклажани, які не встигли дозріти
Як довести до стиглості перці та баклажани, які не встигли дозріти
  • Використовуйте для дозрівання багатокамерні паперові пакети: Цей метод включає в себе обгорнення недозрілих плодів паперовим пакетом та залишення їх на рослині. Папір захистить плоди від шкідників та швидкої охолоди.
  • Використовуйте єдиноразову спільну дозрівання: Єдиноразове обмінне дозрівання – це хімічний спосіб стимулювання дозрівання плодів. Це може бути корисним, якщо ви хочете дозріти більше кількість плодів одночасно.
  • Недозрілі плоди для кулінарних приготувань: Недозрілі перці і баклажани можна використовувати в рецептах, таких як фаршировані баклажани або паперчаті страви.
  • Відвезіть рослини в тепле приміщення: Якщо плоди все ще не дозріли і погода стає дуже холодною, ви можете спробувати вивезти рослини в тепле і освітлене приміщення і надати їм ще трохи часу для дозрівання.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини