Що робити з виноградом у жовтні: тепер завжди так доглядаю за лозою і маю влітку втричі більший врожай

Ось вже й жовтень на порозі. У більшості врожай вже зібраний або завершується. Останні грона винограду залишилося зібрати. А що ж робити з лозою далі?

Зрозуміло, що подальші дії щодо винограду полягають у турботі про те, як він перенесе зиму. А ще саме на початку жовтня потрібно висаджувати молоді саджанці. Вони ще встигнуть прижитися та акліматизуватися до серйозних холодів й морозів.

Втім для того, щоб вберегти лозу від вимерзання, радимо у жовтні рясно поливати старий виноград.

А ще конче необхідно виноград підживити. Тільки не рідким органічним добривом, а рідким калійним та фосфорним. Крім того, для захисту коріння від вимерзання ґрунт навколо лози закрийте прілим гноєм з золою або компостом.

В суху погоду не нехтуйте можливістю обприскати виноград хімікатами для того, щоб запобігати поширенню захворювань, які доволі швидко перекидаються від заражених до здорових рослин. Після збору врожаю це вже не небезпечно робити, а необхідно.

Чим же обприскати виноград?

Після збору врожаю виноград треба підживити
Садівник розповів, як правильно доглядати за лозою у жовтні

Мідний купорос: його розчиняють у доволі теплій воді у співвідношенні на пів літра води 100 г купоросу. Потім додають води до 10 л загальної маси.

Залізний купорос: його роблять 3% розчином: у 10 літрів води всипають 300 г залізного купоросу.

Обидва видами купоросу оброблюють лозу, а залізним ще й ґрунт навколо лози. Обрізанням лози займаються ближче до кінця жовтня, коли рослина скине лист. А зараз поки що робити це зарано.

Що робити з виноградом, аби рослина легше перенесла зимовий сезон і низькі температури
Садівник розповів, як правильно доглядати за лозою у жовтні

А от зайнятися закладкою молодого винограднику – самий час. Тому потурбуйтеся про правильний вибір місця посадки та гідний посадковий матеріал.

Зараз також потрібно подумати про вчасне вкриття лози на зиму для цього вам знадобляться агроволокно, ялинові лапи та усілякий підручний матеріал такий як: дошки, ящики, сухе листя й таке інше. Як робити укриття кущів на зиму, ми розповімо у наступних публікаціях.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини