Завжди збираю це насіння та маю щедрий врожай: готуємо власний посівний матеріал з перцю, огірків, томатів

Матеріал цієї статті присвячене правильному збиранню насіння деякої популярної  городини: перцю, томатів та огірків. Ця тема зацікавить тих, хто віддає перевагу власному посівному матеріалу.

Загальним правилом збирання насіння є те, що для цієї мети обирають повністю здорові та не пошкоджені стиглі рослини середнього розміру з характерними для конкретного сорту ознаками.

Томати

Городник розповів лайфхак для збору насіння з врожаю

Тільки насіння з томатів, які вистигли на кущі природним чином, можна використовувати. До того ж найбільше насіння мають плоди другої чи третьої кісти.

Зняті з куща помідори, спочатку викладають на підвіконня на термін від 3 до 5 днів, а потім їх розрізають та дістають насіння. Потім це насіння заливають водою й настоюють 2-3 дні, періодично помішуючи. За цей період маса почне бродити. Як тільки на поверхні з’являться пухирі, насіння слід промити водою, а потім висушити.

Огірки

Що потрібно зробити із землею, щоб покращити її після огірків
Городник розповів лайфхак для збору насіння з врожаю

Насіння огірків, як правило, збирають з огірків, які залишають на ділянці до того, поки він не придбає жовто-коричневого кольору. Тоді огірок зривають і чекають, коли він розм’якне. Після того його розрізають, виймають з нього насіння, яке кілька разів промивають під проточною водою у ситі. Треба зауважити, що насіння огірків дадуть врожай тільки після 2-3 років зберігання.

Перець

Городник розповів лайфхак для збору насіння з врожаю

Насіння перцю можна збирати як з того, що виросло у вас на городі, так й з покупного, аби тільки плід був стиглим. Перець зазвичай розрізають навпіл, виймають насіння та викладають на суху серветку або тарілочку. Не промивайте його, а просто залиште підсихати на 10-14 днів.

Для того, що б зібране насіння зіпсувала пліснява, його зберігають не у закритих контейнерах, а у папері, або у тканині, що дихає. Приміщення, у якому ви будете зберігати насіння перцю повинно бути сухим зі звичайною кімнатною температурою.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини