Ось навіщо я підсипаю це під полуницю восени: не вимерзає за зиму та завалює солодким врожаєм влітку

Полуниця - це одна з найкорисніших ягідних культур, яка радує нас солодким врожаєм. Але для того, щоб вона росла здоровою і давала гарний врожай, восени за нею потрібен особливий догляд.

Золоте правило будь-якого дачника: ретельний догляд за рослинами – завжди запорука смачного і щедрого врожаю. А, як показує практика, догляду потребують усі види рослин, зокрема, й полуниця.

Перегній для полуниці: основні переваги

  1. Перегній – це природне органічне добриво, яке має безліч переваг для рослин, зокрема для полуниці. Ось кілька основних переваг використання перегною в осінній період:
  2. Перегній багатий на макро- і мікроелементи, які полуниці потрібні для здорового росту і розвитку. Він містить азот, фосфор, калій, кальцій, магній та інші корисні речовини.
  3. Перегній покращує структуру ґрунту, роблячи його більш пухким і доступним для коренів рослин. Своєю чергою, це сприяє кращому вбиранню рослиною вологи та поживних речовин.
  4. Восени, коли полуниця готується до зими, перегній стає надійним ізолятором, що запобігає вимерзанню коріння і рослин загалом. Це особливо важливо в регіонах із суворими зимами.
  5. Покривши ґрунт перегноєм, ви запобігаєте росту бур’янів і розвитку грибкових захворювань. Перегній має антисептичні властивості та допомагає в боротьбі зі шкідниками.
Полуниця - одна з найкорисніших ягідних культур
Полуниця – одна з найкорисніших ягідних культур

Як використовувати перегній для полуниці восени

  • Очищення ґрунту. Перш за все, позбавте ґрунт від листя, бур’янів і залишків рослин.
  • Нанесення перегною. Рівномірно розподіліть шар перегною товщиною приблизно 5-7 см по всій поверхні грядки, де росте полуниця.
  • Зрошення. Залийте перегній після нанесення, щоб поліпшити його розкладання і вбирання корінням.
  • Захист від морозів. Якщо очікується холодна зима, можна додатково покрити полуницю, наприклад, соломою для додаткового захисту.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини