Пішла на цю хитрість та виявилось недарма: з яких овочів слід обов’язково зібрати насіння для посіву навесні

Розглянемо можливості збирання насіння деяких культур з власної ділянки для того, щоб не витрачати груші на придбання посівного матеріалу на початку наступного сезону.

Одним з головних правил є заготівля насіння не з гібридних рослин, а з сортових. Тому, по-перше, потрібно вибрати спочатку сорт, а, по-друге, правильно зібрати його, користуючись рекомендаціями для конкретної городини.

Баклажани

Чим корисні печені баклажани та для чого їх замочують
Городник розповів головні принципи збору насіння з врожаю

Найбільш поширеними та перевіреними роками сортами є “Делікатес” та “Алмаз”. Збирати насіння баклажанів потрібно тільки з максимально стиглих плодів, тому необхідно дати можливість баклажанам дозрівати на ділянці якнайдовше, а потім ще після того, як зірвете, потримати у темному прохолодному місці ще 2-3 тижні. Після цього можна бути впевненим, що плоди повністю вистигли й, значить можна виймати з нього насіння.

Для цього баклажани нарізають тоненькими слайдами, а насіння виймають за допомогою ложки чи ножа. Далі треба залити їх водою і, після того, як насіння осяде на дно, а м’якість спливе, кілька разів його промити. Насіння потрібно розкласти на деко, тацю й таке інше тонким шаром та просушувати при помірній температурі та хорошій вентиляції.

Морква

Експерти розповіли, коли потрібно прибирати моркву з городу у вересні 2023 року
Городник розповів головні принципи збору насіння з врожаю

Для збору насіння моркви обирають найпотужніші верхні суцвіття, які зрізують після того, як вони почнуть засихати. Тоді суцвіття, що зрізали розкладають на деко (або на іншу пласку поверхню) і чекають, коли парасольки почнуть осипатися. Тоді необхідно зібрати насіння, що знаходиться по краях суцвіття. Руками злегка перетріть парасольки для відокремлення гідного насіння.

Буряк

Городні експерти розповіли, як правильно обрізати бадилля буряка та коли потрібно це робити
Городник розповів головні принципи збору насіння з врожаю

Насіння буряку розміщене по всій довжині стебла. Сигналом для його збору стане зміна кольору до бурого. Тоді просто руками зберіть насіння з рослин, якщо погода суха, а якщо вологість висока, то суцвіття з насінням потрібно зрізати, розкласти на суху поверхню у сухому приміщення для подальшого просихання. Після повного висушування можна насіння відділити від стебел.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини