Секрети родючого ґрунту: що обов’язково треба зробити восени, щоб овочі на ділянці росли набагато краще

Для того, аби влітку зібрати щедрий врожай овочів на своєму городі, потрібно обов'язково знати головні секрети, які зроблять ґрунт неймовірно родючим

Від родючості ґрунту залежить повноцінне зростання та розвиток рослин, а отже – і майбутній врожай. Будь-який ґрунт має властивість з часом виснажуватися, проте завдяки правильній агротехніці та різним прийомам можна покращити його структуру. Звичайно, існують різні методи, що дозволяють визначити рівень родючості землі, і часом трапляються дуже дивні поради. Замість того, щоб щось вигадувати, досить просто систематично підвищувати рівень якості ґрунту.

Як зробити ґрунт знову родючим

Перший дачний закон родючості – це систематичне внесення компосту. Його можна робити, наприклад, за допомогою дощових черв’яків – це буде вермикомпост. Крім того, ви можете готувати гарячий компост або компостувати традиційним способом. Також його можна готувати за допомогою біопрепаратів, за допомогою корисних бактерій та грибів. Компост, внесений під перекопування, буде не тільки чудовим добривом, але й активізуватиме всю мікрофлору в грунті.

Експерти розповіли, що потрібно робити з ґрунтом, щоб він завжди залишався родючим і давав хороший врожай
Експерти розповіли, що потрібно робити з ґрунтом, щоб він завжди залишався родючим і давав хороший врожай

Наступний дачний закон родючості ґрунту – це дотримання сівозміни та посів сидератів. Не варто висаджувати одні й ті ж культури щороку на тому й самому місці. Втім, оскільки ділянки у більшості городників не дозволяють замінювати одну культуру іншою, є відмінний вихід – це посів сидератів. Сидерати – це рослини, які швидко нарощують зелену масу, мають потужну кореневу систему та здатність з глибини піднімати різні корисні мікро- та макроелементи.

Що робити з ґрунтом, щоб підвищити його врожайність та родючість
Що робити з ґрунтом, щоб підвищити його врожайність та родючість

Наступний спосіб зробити ґрунт знову родючим – це мульчування. За допомогою мульчі вкривають ґрунт для захисту від зайвого перегріву, збереження вологи, для перешкоджання росту бур’янів. Серед матеріалів для такої процедури найдоступнішими є сіно, солома, скошена трава або тирса. Крім всіх основних переваг такого способу підвищення врожайності, варто зазначити, що під мульчею мешкає чимало корисних для ґрунту грибів та бактерій.

Популярне

Подібні новини