Спочатку з’ясуємо його смакові та корисні якості.
Ягоди жимолості можуть бути гіркуватими, кисло-солодкими та солодкими. Треба сказати, що гіркуваті види є найбільш цілющими у зниженні тиску в гіпертоніків. Хворим на гіпертонію рекомендують з’їдати хоча б по 1 жмені ягід на добу.
Крім того, оскільки рослина досить рано родить, то вже навесні ви отримаєте ягоди з високим вмістом вітаміну С. Кисло-солодкі та солодкі види використовують у кулінарії: морси, варення, начинка у випічку й таке інше. До того ж жимолость чудово зберігається у морозилці.
Стосовно декоративності рослини
Жимолость навесні зеленіє однією з перших рослин й залишається такою ж протягом всього сезону. Особливо ніякими хворобами вона не хворіє, хіба що борошнистою росою, з якою успішно впораються сучасні біопрепарати.
Розмістити цей чагарник можна навіть, якщо у вас не велика ділянка, тому що він досить низькорослий – від 40 до 100 см. Жимолость дуже морозостійка рослина: навіть квітки витримують температуру мінус 7°.
Цей чагарник не потребує пересадки майже зовсім. Він може бути на одному місці до 70 років. А раніше 5 років після висаджування він навіть не потребує обрізання.
Для грядок жимолость теж корисна, адже не дає землі розпорошуватися. Особливо рекомендують її саджати у степових регіонах, де сильні вітри.
Що ж можна сказати про мінуси?
Перш за все це те, що жимолость перші 3 роки росте дуже повільно, а, значить, врожаїв одразу марно чекати. Та й з дорослого чагарнику зібрати 3 чи більше кілограмів вам навряд чи вдасться. До того ж в залежності від сорту жимолость відрізняється сильною осиплістю ягід, з якою ви будете змушені боротися, підкладаючи під кущі спанбонд.