Осіння обрізка в саду та на городі – важливий етап підготовки рослин до зими. Кожна культура має свої особливості, які потрібно враховувати, щоб вона добре перезимувала. Розповідаємо про п’ять рослин, які варто підрізати і про які краще забути до весни.
Які рослини потрібно обрізати восени
Правильний осінній догляд за полуницею – це запорука майбутнього врожаю. Одразу після збирання врожаю обріжте все старе листя, намагаючись не пошкодити молоді листочки. Видаліть все засохле та листя, а також – рослинні рештки. Залишок листя обробіть від хвороб і шкідників препаратами. Після обрізки та обробки кущика замульчуйте його свіжим торфом, або перегноєм.
Листя у лілійників обрізають не раніше жовтня, вже перед самою зимівлею, коли листя пожовкне природним чином. Не треба обрізати лілійники занадто коротко, достатньо обрізати на висоту близько 10 сантиметрів. Навесні ви “почистите” кущі від сухого листя і вони знову радуватимуть вас своїм цвітінням.

Дельфінії обрізають навесні, але якщо ви фанат осіннього тотального прибирання, то після пожовтіння листя у жовтні можете обрізати рослину на висоту 20-25 сантиметрів. Весь секрет обрізки рослини у стовбурах: вони порожнисті. А це означає, що їх необхідно захистити від попадання в них вологи, інакше кореневище гнитиме. Для цього можна використовувати звичайний дитячий пластилін або садовий вар і замазати їм отвір на кінчику стебла, таким чином ізолюючи від вологи.
Очитки, ломикамені, фіалки, прімуліни, чебрець, обрієту, армерію, низькорослі та ґрунтопокривні багаторічники не обрізають: вони чудово зимують під снігом, виходять навесні зеленими. Іноді тільки потрібно видалити старе пошкоджене листя та пагони.

Листя функії обрізають також після початку стійких заморозків. Деякі сорти рослини після першої хвилі похолодання забарвлюються у фантастично гарний жовтий колір. Раніше можна обрізати сильно пошкоджене листя, але не варто зрізати все: поки стоїть ще тепла погода, процеси росту та харчування у рослин ще йдуть.