Зі слимаками городники борються з травня по липень, обприскуючи рослини, розкладаючи приманки, встановлюючи для шкідника різні пастки, та збираючи їх. А чому ж так важливо позбавитись них саме восени?
Річ у тім, що 1 слимак восени відкладає до 400 яєць. Ховають своє потомство у найнесподіваніших місцях. Якщо більшість з них перезимує, то проблема з цими шкідниками вам буде забезпечена повною мірою.
Що ж допоможе у боротьбі з цим молюском та його потенційними нащадками?
Відомо, що на слимаків згубно діють деякі добрива. Тому, якщо ви навіть не бачите слимаків, а виявили, що листя рослин ніби погризене, можете не сумніватися – це робота саме цього шкідника. Слимаки ведуть нічне життя, тому не завжди господар має можливість оцінити від нього загрозу у повному масштабі. Мешкає слимак у темних та вологих місцях: під будівельним сміттям, руберойдом, плівками й таке інше. Ось чому все перераховане потрібно з ділянки прибрати, ґрунт перекопати, траву покосити. Далі у справу вступають хімічні добрива, бо слимаки живуть у верхньому шарі ґрунту.
Добре буде обробити ділянку розчином аміачної селітри, оскільки аміак прекрасно винищує як самих слимаків, так і їхні яйця. У 10 л води розчиняють 100 г аміачної селітри. Можна також розчинити у 10 л води 100-150 мл 10% нашатирного спирту
Суперфосфати та калійні добрива розкидають по землі також як й золу, яку змішують у пропорції 4 до 1 з хлорним вапном.
Таким чином ви не тільки позбавитесь слимаків, а ще й додатково удобрите землю на ділянці напередодні зими.