5 осінніх помилок садівника, які залишать його без врожаю: ніколи так не робіть, якщо хочете красиву ділянку

Багато городників і садівників можуть бути впевнені у правильності буквально всіх своїх дій. Втім, деякі помилки можуть бути причиною поганого врожаю

Догляд за власною ділянкою – справа нелегка, тому чимало городників і садівників, особливо початківці, припускають деякі розповсюджені помилки. Хтось забуває про важливі етапи догляду за тими чи іншими культурами, а комусь просто не вистачає часу на всі “городні завдання”. А результат у всіх один: літо настане, але врожай буде таким, що хоч плач над ним. Розповідаємо про головні помилки та як їх виправити.

5 головних помилок садівників

Не займатися малиною. Цю рослину вважають такою, “якій нічого не треба”, а потім дивуються, чому на ній три ягідки, хоча сусіди збирають врожай відрами. Догляд за малиною восени – це насамперед підживлення та обрізання, а пропускати цей етап точно не можна, інакше врожаю влітку не отримаєте.

Не доглядати восени за смородиною. Друга помилка, яку часто роблять городники та садівники – це ігнорувати смородину. Осінній догляд за смородиною передбачає підживлення та обрізання. У другій половині-кінці вересня бажано внести приблизно 100 г суперфосфату і 150 г сульфату калію під кожен кущ. Добрива закопують у землю, а потім – добре поливають. Смородина любить органіку, тому за можливості бажано внести під кущ 5-7 кг гною, що перепрів.

Як правильно доглядати за своїм городом та садом восени, щоб отримати щедрий урожай
Як правильно доглядати за своїм городом та садом восени, щоб отримати щедрий урожай

Наступна помилка – забути про осінній догляд за полуницею. Восени, після збирання врожаю, догляд за полуницею нескладний, але важливий. Потрібно підготувати посадки до зими, очистити їх, омолодити та обов’язково підгодувати. Починати роботу потрібно на початку вересня, але, якщо ви зовсім забули про обов’язкові роботи, поспішайте закінчити догляд за полуницею до середини жовтня.

Наступна помилка – не поливати яблуні та інші плодові дерева восени. Інтуїтивно здається, що, коли дерева вже переходять у стан спокою, додатковий полив їм не потрібен. Втім, плодові дерева споживають воду до самих морозів і за умови “пересушування” частіше страждають від зимових пошкоджень.

Які помилки серед городників та садівників найпопулярніші
Які помилки серед городників та садівників найпопулярніші

Не прибирати опале листя та плоди. Чистота – запорука здоров’я, зокрема у плодовому саду. У листі та особливо в падалиці – плодах, що гниють – відмінно зимують і годуються шкідники та збудники хвороб. Всі рослинні рештки, обрізані гілки та інші відмерлі частини рекомендується прибирати.

Популярне

Подібні новини