Озимий часник треба садити тільки так: покладіть це в лунку і голівки будуть розміром з кулак. Лайфхак

Ця багаторічна трав'яниста рослина має характерний гострий смак і аромат, а також безліч корисних властивостей. Давайте розглянемо, як правильно посадити озимий часник, щоб отримати рясний врожай.

Перший крок до успішної посадки озимого часнику – вибір відповідного сорту. На ринку представлено безліч сортів, і важливо вибрати той, який підходить для вашого регіону. Озимий часник можна розділити на два основні типи: білий і фіолетовий. Білий часник зазвичай більш гострий і ароматний, в той час як фіолетовий – менш гострий, але більш ніжний на смак.

Підготовка лунки

Існує два основні типи часнику: білий і фіолетовий
Існує два основні типи часнику: білий і фіолетовий
 1. Для посадки часнику важливо підготувати ґрунт. Часник віддає перевагу пухкому і родючому ґрунту. Найкраще посадити його після попередників, які не належать до сімейства лілійних, таких як картопля або цибуля. Це допоможе уникнути захворювань.
 2. Визначте місце для посадки: виберіть ділянку з хорошим сонячним освітленням, де рослини не будуть затінені деревами або іншими рослинами.
 3. Добриво ґрунту: перед посадкою додайте компост або перегній, щоб збагатити ґрунт органічною речовиною. Це допоможе рослинам отримати необхідні поживні речовини.
 4. Замість магазинних мінеральних добрив можна скористатися більш екологічно чистою альтернативою – деревною золою. Вона містить безліч корисних елементів, таких як калій, фосфор і кальцій, які не тільки поліпшать структуру ґрунту, а й сприятимуть росту здорових рослин.
 5. Розмітьте ряди: зробіть неглибокі борозенки, розмічаючи ряди з інтервалом приблизно 15-20 см.

Для застосування деревної золи, просто рівномірно розподіліть її в лунці перед посадкою часнику. Зверніть увагу, що деревну золу можна використовувати також протягом сезону як добриво для підживлення рослин.

Посадка часнику

Тепер перейдемо до посадки озимого часнику.

 • Підготуйте головки часнику: виберіть здорові та великі головки часнику. Розберіть їх на зубчики, залишивши оболонку на кожному з них.
 • Виберіть правильну відстань: розташуйте зубчики часнику в рядах з інтервалом приблизно 10-15 см між ними.
 • Посадка в лунки: посаджені зубчики часнику “вбийте” в ґрунт на глибину близько 3-5 см. Обов’язково залиште верхній кінець зубчика вище ґрунту.
 • Покрийте мульчею: після посадки часнику вкрити ґрунт мульчею, наприклад, соломою або скошеною травою. Це допоможе зберегти вологу і придушити бур’яни.

Збір і зберігання

 • Озимий часник зазвичай збирають у липні-серпні, коли його листя починає жовтіти та сохнути. Для збору використовуйте лопату або вила, обережно витягуючи головки з ґрунту. Після збору часник потрібно висушити в тіні протягом 2-3 тижнів.
 • Зберігайте головки часнику в прохолодному і сухому місці. Часник можна довго зберегти, уклавши його в сітки або плетені кошики.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини